Через зміни Кримінального кодексу, які набули чинності 15 березня, львів'янка Олександра Харченко намагалася поховати маму п'ять днів, і то – підключивши знайомих, передає Корупція.Інфо

"Мені не пощастило, мама померла в п'ятницю – саме перед вихідними. Я не могла забрати тіло з моргу без дозволу суду на розтин. Тепер дозвіл на будь-яку судово-медичну експертизу має видавати суд. Приходжу, а суддя каже, мовляв, у мене багато справ, я не можу, буду в понеділок. Для них ці експертизи – додаткове навантаження, і вони просто бойкотують", – розповіла OBOZREVATEL Харченко.

Популярне: Пенсіонерів хочуть звільнити від сплати комуналки. У Раді зареєстрували законопроект

За її словами, вона підняла на ноги всіх, кого змогла – вийшли на голову суду, зробили рішення."Кажуть, хай приходить слідчий, тільки він має право забрати документ. А тут слідчий, який приїздив до нас додому, робив знімки, вперся – у нього вихідний після зміни. Тому до суду він поїде лише в понеділок, але печатку зможе поставити лише в 4 години. Так що у морг я встигну тільки у вівторок. Цілих чотири дні чекати", – розповідає Олександра.

Жінці довелося йти до начальника райвідділу, просити, щоб він направив до суду іншого слідчого. Була вже субота.

"Начальник райвідділу каже, що ми готові їхати до суду, але коли і до кого? Кажу, там є черговий. А ось, каже, раптом ми приїдемо, а там нікого немає? Словом, начальник довго морозився. Я цього слідчого мало нема за руку до суду привела. Взяли рішення. І тут нова перешкода – в неділю у морзі ніхто не працює, розтин тільки в понеділок. Мені там кажуть, а що ви хочете, у нас тепер трупи по 7-8 днів лежать. Добре, що в цьому морзі холодильники працювали. В інших і цього немає, тіла на купу складені. В результаті, маму ховали на п'ятий день, це ще мені пощастило", – вважає Харченко.