Відносно голови Київської міськадміністрації Віталія Кличка і його підлеглих, відповідальних за утилізацію небезпечних відходів (зокрема люмінесцентних лампочок і батарей), буде розпочато кримінальне розслідування, передає Корупція.Інфо

Популярне: ТРИМАЙТЕСЯ МІЦНІШЕ! Найпопулярніший продукт зникає з прилавків! Що ж тепер робити?

Про це повідомляє «UBR» з посиланням на постанову Шевченківського райсуду м. Київ.

Повідомляється, що позовну заяву на керівництво КМДА подав адвокат Ростислав Кравець, який ще три роки тому через суд зажадав від столичної мерії виконання чинного законодавства про утилізацію шкідливих відходів. Його прийняли в 1998 р., а вдосконалили в 2010-му, після чого було прийнято відповідну постанову Кабміну – №541 від 25 травня 2011 року ( «Про внесення змін до Правил надання послуг з вивезення побутових відходів»).

Всі ці документи зобов'язували влади на місцях вжити заходів по правильному збору і утилізації небезпечних відходів. Зокрема, люмінесцентних лампочок і батарейок.

«Міська влада повинна була провести тендер і вибрати компанію, яка стала б окремо збирати лампочки і батарейки – не разом з усім іншим сміттям. Ну і звичайно утилізувати за всіма правилами.

Однак минули роки, але ніхто нічого так і не зробив. Тому я зажадав від КМДА виконати свої обов'язки через суд – отримав відповідні постанови Окружного адміністративного суду Києва та Київського апеляційного адмінсуду.

І коли мерія вже не перший рік умисно ухиляється від виконання цих рішень, я вирішив залучити її керівництво до відповідальності вже за іншою статтею – за невиконання постанови суду. А ось тут їм загрожує вже серйозна відповідальність – кримінальна, чи не штрафи. Це тюремне ув'язнення на термін від 3 до 8 років. Як самому Віталію Кличку, так і його підлеглим», – розповів Ростислав Кравець.

І запевнив, що простежить за виконанням ухвали Шевченківського районного суду.