Україна домовилася з МВФ про поступове підвищення тарифу на газ до рівня імпортного паритету до 2020 року.
Про це заявив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв, передає "Інтерфакс". Він зазначив, що темпи подорожчання обговорюються. "Є попередній компроміс, якого уряд досяг (з МВФ. – Ред). Темпи наразі обговорюються", – сказав він на форумі Європейської бізнес-асоціації у Києві у вівторок, 18 вересня.
Імпортний паритет означає, що українці купуватимуть блакитне паливо за тарифом, який відповідає ціні на німецькому хабі NCG. На даний момент, згідно з постановою Кабміну №187, імпортний паритет визначають як вартість газу в Німеччині плюс витрати на транспортування від хаба, податки, націнку "Нафтогазу" тощо.
В разі, якщо вартість газу в Україні перерахувати згідно з імпортним паритетом, один кубометр може подорожчати з 6,95 до 11,4 грн.
Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство
З липня 2017 року Україна перебуває у складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання. Фонд наполягає на підвищенні ціни на газ для населення, яке, за різними оцінками, може скласти від 30 до 65%, у зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках, тоді як Кабмін вважає таке різке підвищення невиправданим.
Без підвищення тарифу на газ Україна ризикує не отримати черговий кредитний транш МВФ. А це може призвести до загроз фінансовій стабільності, нестачі валюти і уповільнення економічного зростання.
6 вересня 2018 року до Києва прибула місія МВФ. У рамках візиту представники кредитора обговорюють з українською владою зокрема підвищення вартості блакитного палива. Остаточне рішення можуть оприлюднити вже 19 вересня.