В Україні з 1 березня перерахують усі пенсії. Якщо раніше їх підвищували на відсоток від прожиткового мінімуму, то зараз усі пенсіонери отримують різну суму. Одні можуть "розбагатіти" одразу на тисячу гривень, інші ж залишаться зі старими виплатами.

Розмір підвищення визначається як половина від середньорічного за минулі 36 місяців зростання зарплат плюс 50% минулорічної інфляції. На отриманий відсоток і підвищать пенсії українців. Інфляція в 2018 році склала 9,8%, тоді як даних про зростання зарплат наразі немає. Орієнтовно ця цифра складе близько 20-25%. Відповідно, пенсії українців збільшать приблизно на 15-17,5%.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргомПри перерахунку з 1 березня будуть враховувати розмір пенсії за формулою. При цьому, далеко не всі українці отримують стільки, скільки заробили. Наразі близько 2 млн пенсіонерів отримують пенсію на рівні близько мінімальної. А це 1497 грн. Багато з них за формулою повинні були отримувати навіть менше мінімальної виплати, але за законом розмір "дотягли" до мінімального. Наприклад, у минулому році пенсії рахували, виходячи із середньої зарплати в 5,3 тис. грн. Українець, який виходив на заслужений відпочинок із 25 роками стажу і зарплатою близько 6 тис. грн, міг претендувати на виплату в розмірі всього на рівні 1200 грн. Але насправді йому платили мінімальну пенсію, яка була вище розрахункової.

Цього року такому українцеві розрахунковий розмір пенсії можуть підвищити, наприклад, на 17%. Тоді виплата складе 1404 грн, а платити все одно будуть 1497 грн – мінімалку. Таким чином, перерахунок не відчують на собі ті українці, які через низькі зарплати наразі отримують невеликі виплати.