Кабінет міністрів України запустив масштабну програму верифікації соціальних виплат і пенсій населення, згідно з якою деяких громадян позбавлять пенсійних виплат.

Про це з посиланням на заступника міністра фінансів Юрія Джигира.

Зокрема, позбавляти пенсійних виплат будуть з наступних причин: – якщо громадянин оформив свої виплати за підробленими документами або документами, що містять помилки; – якщо пенсіонер покинув територію України (виїхав за кордон); – якщо пенсіонер проживає на непідконтрольною уряду території країни, або має статус внутрішньо переміщеного особи, але не може його підтвердити за допомогою перевірки фактичного місця проживання на «вільної» території.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Верифікація державних виплат спрямована на те, щоб допомогу з державного бюджету отримували саме ті, кому вона потрібна. Бюджетні кошти повинні витрачатися ефективно і прозоро, а допомога – надаватися адресно. Тому проведення верифікації в інтересах не тільки людей, яким дійсно потрібна допомога, але і всіх чесних платників податків», – заявив представник уряду.

За словами Джигира, завдяки схожому механізму верифікації в 2017 і 2018 році уряду вдалося припинити витрату 14 млрд гривень з державного бюджету. Тоді перевірка працювала тільки для переселенців, стосувалася вона не тільки пенсій, але і виплат соціально незабезпеченим громадянам і пільг.

На початку лютого у Верховній Раді України зареєстрували законопроект №9511 «Про верифікації та моніторингу державних виплат». Документ був прописаний і затверджений в Кабінеті міністрів України. У законопроекті передбачено три етапи верифікації: – превентивна – перевірка проводиться перед призначенням соціальної виплати і пенсії; – поточна – перевірки для тих громадян, які вважають, що отримали законодавче право на соцвиплати; – ретроспективна – перевірка здійснюється для раніше призначених виплат.

Відзначається, що перевіряти будуть пільги, субсидії, стипендії та інші соціальні виплати для населення, що виділяються за рахунок місцевих і державного бюджету або Пенсійного фонду. Нагадаємо, 18 грудня 2018 року стало відомо, що з січня 2019 року Кабінет міністрів запускає систему верифікації всіх пенсійних виплат, яка раніше діяла лише щодо пенсіонерів з категорії внутрішньо переміщених осіб.

Метою перевірок названо часткове зняття надбавок до пенсій, доплат і підвищень, які не були врегульовані законодавчо. Також в окремих випадках очікуються повні зняття пенсійних виплат.