Українська омбудсвумен Людмила Денисова висунула новий ультиматум Кремля: росіян не пустять до їх полонених, поки Денисова не зустрінеться з українськими політв'язнями.

Напередодні Людмила Денисова повернулася з Росії, де майже два тижні намагалася домогтися дозволу на побачення з Олегом Сенцової і Романом Сущенко.

Популярне: “Діти голодні другу добу, є травмовані”: Ще одна група українців застрягла в аеропорту в Батумі

Український омбудсвумен зазначила, що вона не змогла відвідати жодного з 70 політв'язнів, включаючи чотирьох голодуючих, через саботаж процесу звільнення бранців Кремлем. Але вона додала, що користь від її двотижневого візиту все одно є.

Ключова мета моєї поїздки полягала в тому, щоб переконати всіх наших політв'язнів, що ми за них боремося. І я думаю, що вона була досягнута. Я впевнена, що наші на території Росії все чують. Ми боремося за них і переможемо, – сказала Людмила Денісова.

Також Денисова запевнила, що російська омбудсвумен Тетяна Москалькова зможе відвідати російських громадян, засуджених за теракти та інші злочини на території України, відразу після того, як Денисову допустять до полонених Кремля на території Росії і окупованого Криму.

Уповноважений з прав людини Верховної Радою України Людмила Денисова та заступник голови парламенту Ірина Геращенко 2 липня зустрінуться з послами ЄС, щоб проінформувати їх про недопущення Денисової до полонених українських політв'язнів на території Росії.

Ми донесемо всю інформацію, що стосується заблокованого питання звільнення політв'язнів і заручників і до Верховного комісара, і до Ради Європи з прав людини, і в інші організації, – заявила Ірина Геращенко.