Печерський районний суд Києва зобов’язав Офіс генпрокурора відкрити кримінальне провадження проти колишнього голови Верховної Ради і екссекретаря РНБО Олександра Турчинова.

Про це повідомив у Facebook колишній заступник генпрокурора і нинішній народний депутат від ОПЗЖ Ренат Кузьмін, який і звернувся до суду.

«Генпрокуратура виконала ухвалу суду і своїм листом офіційно підтвердила відкриття кримінальної справи проти Турчинова, який відмовився виконувати Мінські угоди в частині амністії учасникам подій на Донбасі», – заявив Кузьмін.

Він звинувачує Турчинова в тому, що той нібито не підписав вчасно законопроєкт про амністію бойовиків на Донбасі, який Верховна Рада ухвалила у вересні 2014 року.

Генпрокуратура исполнила определение суда и своим письмом официально подтвердила возбуждение уголовного дела против…

Опубликовано Ренатом Кузьминым Пятница, 9 октября 2020 г.

Сам Турчинов у себе в Facebook заявив, що «амністія терористів і вбивць українських громадян на Донбасі є неприпустимою».

«Про відкриття проти мене кримінальної справи на вимогу Медведчука і Ко. Не здивований, що Офіс генерального прокурора України працює над виконанням завдань, поставлених главою “п’ятої колони” Медведчуком і його зграєю, відкриваючи кримінальні справи за їх замовленням», – написав він.

Щодо відкриття проти мене кримінальної справи на вимогу Медведчука і Ко.

Не здивувався, що Офіс Генерального прокурора…

Опубликовано Олександром Турчиновым Пятница, 9 октября 2020 г.

Олександр Турчинов був головою Верховної Ради з 22 лютого по 27 листопада 2014 року, з 23 лютого по 7 червня 2014 року він виконував обов’язки президента України.

16 вересня 2014 року Верховна Рада ухвалила два ініційованих п’ятим президентом Петром Порошенком законопроєкти на виконання Мінських домовленостей.

Нардепи 287 голосами за підтримали законопроєкт № 5082 Про недопущення переслідування і покарання осіб-учасників подій на території Донецької та Луганської областей.

У грудні минулого року з’ясувалося, що законопроєкт передали Турчинову 18 вересня 2014 року і він не повернувся з підпису.