Дружина мера Харкова Геннадія Кернеса Оксана Гайсинська відреагувала на смерть чоловіка, написавши в Instagram про його незамінність. Також вона опублікувала чорно-біле сімейне фото.

“Кажуть, немає незамінних людей. Це брехня. Кожна людина незамінний для когось. Ти кращий з кращих! Любимо і сумуємо … Боляче дуже”, – йдеться в повідомленні.

Опублікований вранці пост вже зібрав в соцмережі більше 28 тисяч “сердець”, також десятки людей в коментарях висловили свої співчуття.

Відзначимо, що Оксана Гайсинська – це третя дружина Кернеса. Спільних дітей у них не було, але у Гайсинської є син 26-річний Родіон від попереднього шлюбу, якого Геннадій Кернес називав своїм сином.

Водночас українці занепокоєні питанням того, коли Харків отримає нового голову. У Центральній виборчій комісії припускають, що позачергові вибори мера Харкова відбудуться в жовтні 2021 року.

Як сказала в коментарі OBOZREVATEL член ЦВК Ірина Єфремова, у Виборчому кодексі України є стаття 5, згідно з якою позачергові вибори призначаються на березень або жовтень наступного року.

Вона покроково описала алгоритм дій у разі смерті міського голови:

  • коли буде свідоцтво про смерть, то така інформація передається депутатам міської ради.
  • Повноваження як в.о. отримує секретар міської ради.
  • Саме секретар після того, як отримає рішення сесії, повинен звернутися до Верховної Ради протягом 15 днів.
  • Верховна Рада протягом 90 днів повинна ухвалити рішення про проведення позачергових виборів. Але це має статися за 60 днів до моменту самих виборів.

“Ми не знаємо, коли будуть документи, коли буде звернення секретаря до Верховної Ради. З огляду на локдаун, Верховна Рада буде засідати тільки в кінці січня, можливо, до березня і не ухвалять рішення провести вибори”, – зазначила Єфремова.

На її думку, реальний розвиток подій – це коли вибори пройдуть у жовтні.