У суботу, 7 вересня, відбувся такий довгоочікуваний обмін полоненими. Україна і Росія провели обмін утримуваними особами у форматі “35 на 35”. У число обмінюваних з російської сторони увійшли полонені українські моряки і політв’язні, незаконно утримувані Кремлем за гратами.

У відповідь Київ видав Москві осіб, засуджених за статтями про дезертирство, підозрюваних в державній зраді і тероризмі.

Зустрічати українських героїв в аеропорт “Бориспіль” приїхали родичі і друзі, атакож президент України Володимир Зеленський, який кожному потиснув руку і подякував.

Додому, нарешті після 5 років відсутності повернувся і режисер Олег Сенцов, якого в аеропорту зустрічала донька.

Подруга Зеленського, учасниця “Кварталу 95”, Олена Кравець у своєму Інстаграмі присвятила зворушливий пост самому обміну полоненими і подякувала президенту за те, що саме завдяки йому цей обмін став можливим.

“Дорогий мій Зе! Це фото увійде в історію, як і сьогоднішній день. Я рідко буваю тут і щось пишу, але сьогодні не можу стримати сліз і емоцій … Хочу подякувати тобі -як мама, дружина, дочка і жінка- за сьогоднішній день і вечір! Дякую за ці сльози і за те, що їх не хочеться стримувати, бо хоч вони і болючі, але головне, що від щастя! і знай, що б не говорили, ні пророкували і як би не коментували те , що відбулося сьогодні – це велика історична подія не тільки в масштабах країни, але і в житті кожної родини, яка сьогодні ввечері нарешті буде вечеряти разом зі своїм сином, татом, чоловіком, дідом …

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Дорогой мой Зе! Это фото войдет в историю, как и сегодняшний день. Я редко бываю здесь и что-то пишу, но сегодня не могу сдержать слез и эмоций… Хочу поблагодарить тебя -как мама, жена, дочь и женщина- за сегодняшний день и вечер! Спасибо за эти слёзы и за то, что их не хочется сдерживать, потому что хоть они и болючие, но главное, что от счастья! И знай, что бы ни говорили, ни пророчили и как бы ни комментировали то, что произошло сегодня – это большое историческое событие не только в масштабах страны, но и в жизни каждой семьи, которая сегодня вечером наконец-то будет ужинать вместе со своим сыном, папкой, мужем, дедом… Потому что все эти геополитические и глобальные процессы на планете для каждого человека в конечном счете сводятся к микрокосмосу его семьи и ничего важнее никогда не будет. Я видела, как ты изо всех сил сдерживал эмоции, мой друг, и как искренне был рад всех видеть. Вы все герои и настоящие мужики! Все до единого! Все, кто вернулся и кто возвращал, кто ждал и кто верил. И то, как вы обнимались и с каким достоинством эти парни сходили с трапа даже на костылях, говорит само за себя- и о человечности власти, к которой мы не привыкли, и о силе духа наших людей, и о вере в то, что все будет хорошо, нужно только очень хотеть и ничего не бояться! Гордости моей нет предела, босс:) Горжусь, что знаю тебя. Снимаю шляпу и расцелую при встрече, так же крепко, как эти матери своих героев. 🙏 @zelenskiy_official #свозвращением

Публикация от Elena Kravets (@lennykravets)

Тому що всі ці геополітичні і глобальні процеси на планеті для кожної людини в кінцевому рахунку зводяться до мікрокосмосу його сім’ї і нічого важливішого ніколи не буде. Я бачила, як ти з усіх сил стримував емоції, мій друг, і як щиро радів всіх бачити. Ви всі герої і справжні мужики! всі до єдиного! всі, хто повернувся і хто повертав, хто чекав і хто вірив. І те, як ви обіймалися і з якою гідністю ці хлопці сходили з трапа навіть на милицях, говорить саме за себе- і про людяність влади, до якої ми не звикли, і про силу духу наших людей, і про віру в те, що все буде добре, потрібно тільки дуже хотіти і нічого не боятися! Гордості моїй немає меж, бос 🙂 Пишаюся, що знаю тебе. Знімаю капелюха і поцілую при зустрічі, так само міцно, як ці матері своїх героїв “, – написала Кравець.