Адміністрація Президента РФ Володимира Путіна і Офіс президента України Володимира Зеленського не обговорювали можливість зустрічі лідерів двох країн.

Про це повідомило управління пресслужби президента Росії в коментарі виданню Страна.

При цьому в адміністрації господаря Кремля заявили, що від особистих переговорів Путіна і Зеленського не відмовляються, але є умови.

“Від зустрічей не відмовляємося, але їх потрібно ретельно готувати. І найкращою підготовкою тут було б виконання раніше досягнутих домовленостей”, – йдеться в повідомленні.

У Путіна також прокоментували, чи готовий президент РФ запросити свого українського колегу на переговори в Росію, якщо надійде відповідний запит з Києва.

“Не сумніваємося, що така пропозиція буде швидко розглянута”, – відповіли виданню в Адміністрація президента РФ.

До слова, заява президента України Володимира Зеленського про готовність зустрічатися окремо з кожним із лідерів “нормандської четвірки” не означає, що він готовий вести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним. Водночас, російський лідер після цієї заяви опиниться в “складній ситуації”.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Україна 24” член української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Сергій Гармаш.

“Не факт, що Зеленський мав на увазі Путіна. Він сказав “цих країн”, думаю, що він мав на увазі насамперед Німеччину й Францію, і з ними ж він обговорював питання. Не факт, що буде зустріч з Росією”, – підкреслив Гармаш.

На думку учасника переговорів щодо Донбасу, “не потрібно Україні сьогодні зустрічатися безпосередньо з президентом Росії”.

“Це може дестабілізувати ситуацію всередині України, люди дуже чутливо ставляться до цього питання. І я не розумію, якого результату він може очікувати від зустрічі з Путіним, з огляду на те, що Путін не хоче спілкуватися в “нормандському форматі”. Була б воля до миру – він би приїхав у “Нормандію” і спілкувався б з іншими главами держав і з нашим президентом”, – зазначив він.

Гармаш додав, що в словах українського лідера є плюс, оскільки “Путін після цієї заяви буде в складній ситуації”.

“Зеленський буде зустрічатися окремо з Макроном і Меркель, або з ними двома. Виходить, що він буде формувати думку західних лідерів про ситуацію на Донбасі, а Путіну доведеться реагувати навздогін”, – пояснив він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив про готовність зустрітися з лідерами нормандської четвірки “з кожним окремо”, якщо зустріч в “нормандському форматі” не відбудеться.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.