В українському уряді розглядають можливість введення в 2021 році податку на виведений капітал.
Про це повідомив в інтерв’ю “Апостроф” глава комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, фракції “Слуга народу” Данило Гетманцев.
За його словами, в парламенті чекають з цього приводу остаточного рішення від Кабінету міністрів.
“Я запропонував скористатися досвідом Польщі та ввести податок на виведений капітал (ПнВК) для середнього та малого бізнесу – з річним оборотом до 200 мільйонів гривень. Цим нововведенням ми хочемо підтримати розвиток середнього бізнесу, оскільки він потребує підтримки”, – підкреслив Данило Гетманцев .
Нардеп вважає, що великий бізнес повинен платити податок на прибуток (замість якого планується ввести податок на виведений капітал – ред.), який є більш справедливим, ніж податок на виведений капітал, оскільки він дозволяє враховувати витрати, вести облік доходів і виокремити з них прибуток, який є об’єктом оподаткування.
“Податок на виведений капітал обкладає форму (операцію), а не зміст, і тому він, звичайно ж, – крок назад в плані справедливості оподаткування. Чому великі компанії повинні платити ПнВК? Для мене це нонсенс. Хоча я знаю, що основні лобісти (введення податку на виведений капітал) діють як раз в інтересах великих компаній. Тому і домовитися складно “, – зазначив Гетманцев.
Податок (по польській моделі) планують надалі поширити на всю економіку. Однак, при цьому Данило Гетманцев звернув увагу на те, що в Україні вже запроваджено прискорену амортизацію, яка знімає основний “біль” з податку на прибуток: покупку основного засобу виробництва можна вже амортизувати за два роки, а не за десять років, як це було раніше.
“У чому, по суті, звинувачують податок на прибуток? У тому, що це податок на інвестиції, тому що навіть реінвестуя прибуток, я як би з неї повинен заплатити податок шляхом амортизації, розтягнутої на роки. Ми це питання зняли вже. Ця норма вже працює “, – затверджувати нардеп.