Трьом колишнім топменеджерам “Приватбанку” повідомили про підозру 22 лютого. Мовиться про розтрату майже 137 мільйонів гривень.

Про це повідомляє НАБУ.

У грудні 2016 року підозрювані виплатили коштом банку ці гроші на користь страхової компанії, пов’язаної з кінцевими бенефіціарами “ПриватБанку”.

Це сталось за день до визнання “ПриватБанку” неплатоспроможним.

Хто є підозрюваними у справі:

  • ексголова правління ПАТ КБ “ПриватБанк”;
  • експерший заступник голови правління ПАТ КБ “ПриватБанк”;
  • екскерівниця одного з підрозділів ПАТ КБ “ПриватБанк”, яка одночасно обіймала посаду першої заступниці голови правління у пов’язаній страховій компанії.

Саме експершого заступника голови правління “Приватбанку” зняли 22 лютого з літака у “Борисполі”. Він намагався покинути Україну та вирушив на приватному літаку до Відня.

Важливо! Затриманим в аеропорті колишнім першим заступником голови правління є Володимир Яценко. Ексголовою правління “Приватбанку” – Олександр Дубілет.

Варто зазначити, що про підозру у своєму Фейсбук написала генпрокурорка Ірина Венедіктова. Далі подаємо її слова без змін:

Розтрата 136 млн гривень – повідомлено про підозру трьом ексвисокопосадовцям «Приватбанку»

22 лютого 2021 року мною погоджено повідомлення про підозру трьом колишнім високопосадовцям ПАТ КБ «Приватбанк» у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, та у службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст.28 ч.ч. 1, 2 ст. 366 КК України).

Зокрема, повідомлено про підозру колишньому першому заступнику Голови правління «Приватбанку», який в понеділок намагався покинути Україну на приватному літаку у напрямку Відня. Завдяки зусиллям правоохоронців літак здійснив посадку в аеропорту «Бориспіль», де експосадовця було затримано.

Колишньому Голові правління банку та начальнику департаменту фінансового менеджменту, яка одночасно займала посаду першого заступника Голови правління пов’язаної з банком юридичної особи, повідомлено про підозру у спосіб, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України.

Слідством встановлено, що у грудні 2016 року троє колишніх високопосадовців банку, усвідомлюючи, що ПАТ КБ «Приватбанк», з урахуванням позиції власників його істотної участі, у найближчий час буде визнаний неплатоспроможним та перейде під контроль держави, та розуміючи, що у зв’язку із цим з 19 грудня 2016 року вони втратять контроль над грошовими коштами банку, підготували та реалізували злочинний план розтрати грошових коштів фінустанови.

Він полягав у протиправному нарахуванні і виплаті додаткової винагороди – індексованої комісії у зв’язку із ростом курсу гривні до долару США на користь пов’язаної з банком юридичної особи по наявним депозитним договорам з нею. При цьому виплата такої комісії цими депозитними договорами та додатковими угодами до них не передбачалась.

Окрім цього, нарахування і виплата винагороди були заплановані в порушення вимог статті 52 Закону України «Про банки і банківську діяльність», якою встановлено, що угоди, які здійснюються з пов’язаними з банком особами, не можуть передбачати умов, що не є поточними ринковими умовами.

Для прикриття розтрати грошових коштів «Приватбанку» троє ексвисокопосадовців вирішили надати цим банківським операціям вигляду законних, посилаючись на начебто заздалегідь прийняте і погоджене рішення кредитного комітету банку від 2014 року, насправді підроблене «заднім числом», та на рішення кредитного комітету банку від 16 грудня 2016 року, якими нібито ухвалено рішення про застосування нарахування і виплати індексованої комісії по депозитам на користь пов’язаної з банком юридичної особи в рамках розпорядження «Про реалізацію нового депозиту з виплатою винагороди у зв’язку з ростом курсу гривні до долару США» від 2013 року.

Таким чином, підозрювані спричинили збитки у сумі 136 млн гривень.