РНБО 19 лютого ввела санкції проти нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Як повідомляють ЗМІ, обмеження не поширились на розкішну яхту Медведчука – одну з найдорожчих у світі. А все тому, що судно зареєстроване на офшорну компанію.

Про це мовиться у сюжеті журналістів Bihus.info.

Довжина яхти – понад 92 метри

Як з’ясували журналісти, вартість Royal Romance сягає 200 мільйонів в американській валюті. Яхта – п’ятипалубна і довжина її становить понад 92 метри.

Екіпаж яхти – 22 людини

Похвалитись судно може і басейном – 12 на 4 метри. Відпочивати на яхті можуть 14 гостей, яких обслуговуватимуть одразу 22 члени екіпажу.

Відзначимо, що після Тараса Козака Рада національної безпеки і оборони України наклала обмеження і на Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко. Їм дали 3 роки під санкціями за фінансування тероризму.

Це зокрема “вдарить” по їхньому приватному життю. Наприклад, Козак вже скаржився, що навіть за ліки не може розрахуватись карткою. Детальніше – у матеріалі журналістів.

Відправити Медведчука у політичне небуття

Утім набагато важливіше те, що Медведчук не зможе фінансувати свої телеканали ZIK, NewsOne та “112 Україна”. А також – новий канал, який нібито збирались відкрити замість трьох заборонених. А ще це ускладнить фінансування його політичного проєкту – “Опозиційна платформа – За життя”.

Це закрило медійний вплив Росії на українське суспільство, а зараз ще й перекриває фінансові канали,– зазначив політолог Володимир Фесенко.

Але відправити кума Путіна у політичне небуття з одного удару владі не вдасться. Адже на питаннях юридичних махінацій Медведчук добре знається і давно обріс зв’язками в судах, де процвітає політична проституція. Та і стандартними позовами до суду кум Путіна не обмежиться.

“Це не всі компанії, не все майно, яким володіють Медведчук і Марченко. Якісь активи перетечуть з підсанкційних компаній на непідсанкційні, ну або ж створяться нові компанії”, – сказала юристка Центру протидії корупції Тетяна Шевчук.

Медведчук може тиснути на Банкову

І якраз доба минула від моменту рішення РНБО і до безпосередньо підписання указу. Не виключено, що за цей час Медведчук та Марченко мали можливість частину власних активів перевести на не підсанкційні фірми.

До того ж цілком можливо, що Медведчук почне торгуватися із Зеленським і тиснути на Банкову, аби з нього зняли санкції.

Віктор Медведчук користується особистою довірою Володимира Путіна. Інших таких людей в українській політичній еліті немає,– сказав політичний оглядач Віталій Портніков.

За його словами, Леонід Кучма був скоріш за все партнером, водночас не Путіна, а попередніх кремлівських кланів і сім’ї Бориса Єльцина. А Віктор Янукович був для президента Росії інструментом.