Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що квартира, в якій вона живе з чоловіком, їй не належить, тому вона не вказана в декларації. Про це вона сказала в інтервʼю.

«Ця квартира не у моїй власності, і цього достатньо для відповіді. У публічних осіб є дуже розмита межа приватності і публічності, тому я свою приватність буду оберігати. Кожне додаткове слово потягне нові запитання, які ви будете ставити. І ці запитання будуть порушувати охоронювані законом інтереси інших осіб, тому що журналісти будуть дзвонити, приходити, допитувати, ще щось робити», — сказала Венедіктова.

Вона наголосила, що в її декларації за 2019 рік немає жодних порушень, а випуск програми «Схеми» (де повідомляють про цю квартиру) пов’язаний з 2020 роком.

Генпрокурорка запевнила, що якщо мешкатиме передбачений законом період часу в цій квартирі, то вона вкаже це в декларації.

«Якщо ж таки це не буде зміна майнового стану, це все побачите у декларації 2021 року до 1 квітня», — наголосила вона.

Щоб Ви розуміли у чому справа, Журналісти проєкту «Схеми» повідомили, що Венедіктова та її чоловік у деклараціях за підсумками 2019 року стверджують, що мешкають у Харківській області, однак насправді проживали в Києві.

Де саме у столиці Венедіктова з чоловіком мешкали у 2019 році, їм зʼясувати не вдалося. Проте журналісти зафіксували, що генпрокурор станом на квітень 2020 року проживала у центрі столиці – на вулиці Круглоуніверситетській. Журналісти встановили, що там оренда квартири може коштувати від $2,5 тисячі на місяць.

Квартира, в якій мешкає подружжя, оформлена на інших людей, непублічних — ця родина також родом із Харкова.

Крім цього, Генеральний прокурор не вважає за проблему той факт, що п’ятеро з 10 її радників – це експрокурори, які не пройшли атестацію.

Мова йде про колишніх прокурорів Олександра Ватутіна, Вадима Приймачка, Миколу Тридуба, Ігоря Коваля та Ігоря Процюка.

Вона наголосила, що це не означає, що вона відкидає реформу прокуратури, вона навпаки продовжує її.

«Ні, чому. Радники ж не повертаються в прокуратуру. Це комісія так визнала, що вони не повинні працювати в прокуратурі, а я вважаю, що вони достатньо кваліфіковані для мене і як до радників я прислухаюся до їхньої думки», – сказала генпрокурор.

Венедіктова зауважила, що радник і прокурор це різні речі, бо останній має процесуальний статус.

«Я не буду нікому давати оцінку, я буду обирати радників собі сама і вважаю, що певну інформацію, яку я маю знати від цих людей в силу того, що в них великий досвід роботи. Не бачу тут проблем», – резюмувала вона.