ilovaysk

У Генеральному штабі Збройних сил України розповіли, чому підкріплення українським військовим в Іловайськ прийшло надто пізно

Про це на брифінгу заявив радник начальника Генштабу Руслан Кавацюк, передає Корупція.Інфо з посиланням на РБК-Україна.

"Для Іловайська на 1-2 вересня готувалися дві бригади підрозділом більше 2 тис. чоловік, що мали деблокувати Іловайськ, та насправді завдати поразки російським військам. На жаль, внутрішня ситуація, яка була тоді в Іловайську, не дозволила чекати тих дат. Насправді, це підкріплення, яке надійшло пізніше, завдало поразки російським військам. Було здійснено рейд, який ми зараз оприлюднимо, який фактично зупинив їх подальший наступ, коли були нанесені істотні втрати ", -. повідомив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Служба безпеки України встановила присутність 3,5 тисячі російських військових під час збройного протистояння в Іловайську.

Українські військові увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення регулярних російських військ 23-24 серпня і через дезертирство під тиском ворога окремих українських частин вже 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні.

29 серпня вночі російський президент Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. Терористи згодом заявили, що готові випустити бійців з оточення. 30 серпня о 10:00 українські військові організованими колонами почали рух з міста, однак колони підступно розстріляли, завдавши великих втрат українським військам