Не всі комунальні точки обігріву готові прийняти замерзаючих киян
Кияни в соцмережах б'ють на сполох: із заявлених у списку КМДА пунктів обігріву в столиці далеко не всі готові прийняти замерзаючих в сильні морози. А ті, які працюють – не завжди вдається знайти, оскільки у них немає розпізнавальних знаків.
"Я пішов в найближчий до свого будинку пункт – він на Деміївському ринку. Щоб знайти його, мені знадобилося хвилин 15-20, часу якраз достатньо, щоб остаточно замерзнути. Продавці про нього тільки чули, що він десь тут повинен бути, але толком показати не могли. Зрештою, пунктом обігріву виявився не традиційна великий намет ДСНС, а маленька кімнатка 2 на 2 метри біля м'ясного відділу. У кімнаті був стіл, стільці, маленький диван і обігрівач. Бездомних в 20-градусний мороз там не було! Був тільки охоронець, який сказав, що люди взагалі туди нечасто заходять. І дійсно, як можна зайти в пункт обігріву, якщо до нього не ведуть ніякі стрілки, а люди про нього мало що знають? Я вже мовчу про кількість місця в цьому, так званому, "пункті", – написав вчора в Facebook Eugene Savvateev.
Увечері чоловік з друзями вирішили перевірити ще один пункт обігріву з офіційного міського списку – на Малій Житомирській 16/3.
"Сайт мерії стверджує, що пункт обігріву – це ТОВ "Комфортна вежа" і ВОП "Михайлівська". Виявилося, що там про свою благородної місії нічого не знають. Або прикидаються. Словом, ні про яке пункті обігріву не чули. Чи не краще було, коли по місту стояли намети і все про них знали?", – Нарікає киянин. Він зазначив, що багато пунктів обігріву, згідно зі списком, розташовані в приміщеннях ЖЕКів. "Уявляю скільки цікавого нас там чекає", – підсумував активіст.
З проблемами з пунктом на Малій Житомирській 16/3, пише і Yuriy Lifanse, волонтер однієї з релігійних громад, що допомагають бідним. "На початку десятої зібралися ми нашою компанією: дві літні людини, один заробітчанин з Вінницької області, і до смерті втомлений Віталік . Через мороз він не спав два дні. Пішли до найближчого – в "комфортну вежу". Дійшли швидко, і нічого не знайшли. Розбудили і перелякали бідну чергову, яка нічого не знала про пункт обігріву. Напевно звертатися в них можна тільки "у морозні дні", в морозні ночі – ваші проблеми", – пише він у Facebook.
Він також зазначив, що відкриття пунктів обігріву в приміщеннях комунальних установ, призведе до того, що їх робота буде повністю залежати від місцевого персоналу. "А найчастіше від вахтера, який встановить свої правила фейсконтролю", – вважає Yuriy Lifanse і закликає владу міста в таблиці з адресами пунктів обігріву також вказати години роботи та умови перебування в них, а також вказати відповідальних за роботу пунктів осіб та їх контакти.
Проблеми з роботою пунктів – і в Святошинському районі столиці: їх всього два, і працюють вони лише вдень. Киянка Botaka Omnom вирішила допомогти бездомному чоловіку, але виявилося, що в морозну ніч більшість комунальних пунктів обігріву не працюють.