к
Конституційна комісія пропонує закріпити у Конституції трирівневий адміністративний поділ

Про це йдеться у проекті конституційних змін, який був розроблений робочою групою з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади та децентралізації, повідомляє depo.ua, передає Корупція.Інфо

Згідно з проектом змін до основного закону, систему адміністративно-територіального устрою України складають адміністративно-територіальні одиниці: громади, райони, регіони.

Одне або декілька поселень (сіл, селищ, міст) з прилеглими територіями становлять громаду.

Декілька громад становлять район, а Автономна республіка Крим та області є регіонами України.

Особливості Києва, Севастополя у системі адміністративно-територіального устрою України визначаються окремими законами.

Порядок утворення, ліквідації, зміни меж, найменування і перейменування адміністративно-територіальних одиниць, а також порядок утворення, найменування і перейменування та віднесення поселень до відповідної категорії поселень визначаються законом.

Зміна меж, найменування та перейменування громад та поселень здійснюється з урахуванням думки їх мешканців у порядку, визначеному законом.

Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування шляхом самостійного регулювання суспільних справ місцевого значення та управління ними в межах Конституції і законів України.

Територіальну громаду становлять мешканці поселень, що становлять громаду.

Органами місцевого самоврядування громади є голова громади, рада громади як представницький орган та виконавчі органи місцевого самоврядування громади.

Виконавчі органи місцевого самоврядування громади є підконтрольними і підзвітними раді громади.

Голова громади головує на засіданнях ради громади, очолює виконавчий орган місцевого самоврядування громади.

Районна, обласна рада, їх виконавчі комітети є органами місцевого самоврядування, що відповідно представляють і реалізують спільні інтереси територіальних громад району, області.