У Мінську заявили про постійні спроби втягнути країну у війну з Україною.

Держсекретар Ради безпеки Білорусі Олександр Вольфович заявив про постійні спроби втягнути країну у війну з Україною і запевнив, що керівництво республіки докладає всіх зусиль, щоб не допустити будь-яких військових дій, у тому числі на території України.

“Сьогодні Збройні сили, сили та засоби військової організації держави готові захистити країну, але тільки на території своєї країни. Про це говорив президент, і я вам офіційно заявляю. Ми не допустимо розв’язування та втягування нас у якісь військові конфлікти, але свою країну, свою територію ми захищатимемо. Ми готові її захищати”, – сказав держсекретар Радбезу в ефірі телеканалу СТВ, пише “Інтерфакс”.

“Ми дуже не хочемо і шкодуємо про те, що відбувається сьогодні на території нашої сусідської, братської країни – України. Ми не маємо права цього допустити. Сьогодні для цього робиться все. Нас намагаються втягнути, намагаються втягнути нашу країну у ці воєнні дії. Білорусь ніколи не переслідувала агресивних цілей. Завжди була майданчиком миру та добра”, – заявив Вольфович.

Варто зазначити інформацію про те, що Путін шукає нові методи для втягування білорусів у війну підтвердило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

За їх інформацією співробітники російських спецслужб вивчають морально-психологічний стан військовослужбовців Білорусі та проводять «індивідуальні бесіди» з рядовим складом. Таким чином путінські емісари намагаються схилити білоруських військових до участі у війні з Україною, нехай навіть не у складі ЗС Білорусі.

▪️За виконання «спеціальних завдань» білорусам пропонується грошове забезпечення у розмірі $1000-1500 на місяць. На додаток – пільгове навчання у російських військових вищих навчальних закладах (наприклад, рязанське повітрянодесантне командне училище).

▪️Зокрема, такі випадки зафіксовані в підрозділах 103 повітрянодесантної дивізії ЗС Білорусі та Гомельській прикордонній групі.

▪️Попри це, серед білоруських військових відзначається дуже низький рівень мотивації щодо участі у бойових діях. Ті ж, хто дав згоду, виключаються зі списків особового складу своїх підрозділів для продовження служби не в лавах ЗС Білорусі.
▪️Наразі серед вищого воєнно-політичного керівництва Білорусі відбуваються суперечки щодо можливості залучення до бойових дій в Україні. Переважна кількість особового складу, яка відмовляється від участі у так званій «спеціальної операції», перевіряється на зв’язки з опозицією. Нелояльних до РФ командирів – замінюють.

Зазначимо, що Політична еліта Білорусі всіляко уникає виконання безумних вимог Путіна про введення своїх військ на територію України. Зокрема сам Олександр Лукашенко розуміє, що це стане кінцем його режиму.

Таку думку в ефірі 24 каналу висловив член Комітету ВР з питань нацбезпеки Федір Веніславський. Він зазначив, що введення білоруських військ може кардинально змінити співвідношення сил між Україною та Росією.

Лукашенко боїться
За його словами, це може статися через те, що досі невідомо на чий бік стануть більшість білоруських військовослужбовців. Тим паче, що білоруси дружньою ставляться до українців. Ба більше, опозиція Білорусі значно потужніша й має більшу мужність та потенціал, ніж у Росії.

Як зауважив Веніславський, це все добре усвідомлює самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Саме тому він досі не набрався сміливості, аби піти на такий крок.

Загроза з боку Білорусі існує, але навряд Лукашенко наважиться на введення військ на територію України. Він розуміє, чим це завершиться й для збройних сил Білорусі (якщо вони справді воюватимуть проти України), і для його політичного режиму,
– заявив Веніславський.

На його переконання, загроза ще не досягла критичного рівня. Крім того, Веніславський підкреслив, що в білоруському суспільстві на відміну від російського немає тотального зомбування протягом останніх 20 років, про те, що в Україні живуть нацисти.