5-го грудня у Львові пройшов круглий стіл «Культура під час війни». Як заявила заступник керівника управління культури міськради Ірина Магдаш, триває війна, але триває й життя.
"Є діти, є люди, які не беруть участі у військових діях. Позбавляти дітей свят ми не маємо права, адже потім ми матимемо країну психологічно знищених людей",
– зауважила вона.
За її словами, зараз чимало людей виявляють бажання стати волонтерами, адже «збирати гроші на тепловізор – це круто». Водночас, скоротилася чисельність охочих вкладати в культуру.
«Люди хочуть бути через волонтерство причетними до героїзму. Якби ж ми вкладали гроші в культуру, то не було б такої війни. Це війна двох способів життя»,– сказала Магдиш.
У свою чергу, учасниця заходу Євгенія Нестерович зазначила:
«Якби… історія не знає умовного способу. Не можна зациклюватися на аналізі минулого, адже ми топчемось на місці».
Зі слів модератора Зеновія Мазурика, під час війни загострюються почуття, і люди формують якісний мистецький продукт. Водночас він додав, що існують дві загрози.
«Перша – це оплакування та звеличування героїчних дій. Для цього використовують давно відомі матриці. Друга – культура має замінити пропаганду»,– сказав Зеновій Мазурик.