1663053

 

Патрульні з'являться у всіх регіонах країни вже в листопаді.

Міністерство внутрішніх справ прогнозує ліквідацію міліції та повноцінний початок роботи поліції в листопаді. Про це на брифінгу повідомив начальник департаменту юридичного забезпечення МВС Денис Горбась, передає Корупція.Інфо з посиланням на Українські новини.
За його даними, закон "Про Національну поліцію" буде опублікований найближчими днями. На наступний день після опублікування закон набуде чинності.

"Перехідними прикінцевими положеннями закону про національну поліцію передбачено не простий, але все ж перехідний етап. За термінами він розрахований на 3 місяці, протягом яких повинні відбуватись організаційно-правові заходи, безпосередньо спрямовані на трансформацію, і фактично припинення існування міліції, і створення на її місці вже безпосередньо Національної поліції", – заявив Горбась.

"Абсолютно новий орган під назвою "Національна поліція" у всіх куточках України повноцінно розпочне свою роботу через 3 місяці після опублікування закону", – сказав Горбась.


Поліція Києва почне повноцінну роботу наступного дня після опублікування закону.


Також, за його словами, протягом місяця після опублікування закону Кабінет Міністрів зобов'язаний створити територіальні підрозділи поліції.
Начальник юридичного департаменту зазначив, що до набуття законом чинності патрульні поліцейські працюють як співробітники структурного підрозділу міліції. Зазначені нюанси врегульовані актами Кабміну і МВС.


Горбась також стверджує, що на цей момент в судах відсутні позови щодо незаконних дій патрульних поліцейських.
Нагадаємо, що нова патрульна служба в Києві розпочала працювати 4 липня. Столиця стала першим містом в Україні, де ДАІ та ППС замінили на поліцейських. Незабаром поліція з'явиться ще в кількох містах: Харкові, Одесі, Луцьку, Ужгороді, Дніпропетровську.
Напередодні голова поліції Києва відзвітував про перший місяць роботи. За його словами, практично з усіма викликами патрульні справляються.