Виробництво вакцини проти коронавірусу від британських та італійських фахівців розпочнеться у вересні, а у вільному продажу препарат з’явиться вже в січні 2021 року.

Вартість однієї дози ліків становитиме приблизно €2-3. Про це заявив керівник італійської біотехнологічної компанії Irbm П’єро Ді Лоренцо, передає Libero.

Зазначається, що вакцину ChAdOx1 розробляє мультинаціональна фармацевтична група AstraZeneca у співпраці з ученими Оксфордського університету й фахівцями Irbm, які працюють у галузі молекулярної біотехнології. Багато хто стверджує, що це буде один із перших подібних препаратів проти COVID-19, створених у Європі.

“Вакцина ChAdOx1 вже з успіхом випробувана на тисячі пацієнтів. Зараз ми перебуваємо на третьому етапі роботи, проводячи тести на 10 тисячах осіб. Якщо все піде добре, можна припустити, що в кінці вересня може початися її виробництво у великих обсягах”, – переконаний Ді Лоренцо.На його думку, спочатку уряди, які закуповують препарат, організують вакцинацію тих категорій громадян, що схильні до найбільшого ризику заразитися коронавірусною інфекцією. Перші дози вакцини, підкреслив глава Irbm, з’являться у продажу на початку наступного року.

“Одразу йтиметься про багато мільйонів доз нового медичного препарату, який група AstraZeneca готується виробляти в усьому світі. Ймовірно, ціна такої дози становитиме всього 2-3 євро”, – пояснив Ді Лоренцо.

Нагадаємо, українська біологиня Оксана Півень уважає, що вакцина від коронавірусу в світі з’явиться в кінця 2020-го чи на початку 2021 року. За її словами, це цілком реально в разі, якщо четверта стадія британсько-шведської розробки за участю Оксфордського університету й компанії AstraZeneca буде успішною.