634165

У секретаріаті парламенту зареєструвано законопроект №3518, в якому пропонується створити службу парламентського пристава, який слідкуватиме за порядком під час проведення пленарних засідань, передає Корупція Інфо

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, Верховній Раді пропонують створити службу, аналогічну до інституту приставів у Великобританії, "але з урахуванням української ментальності". Такі ж пристави є, зокрема в парламентах Франції, Німеччини, Італії, США, Канади, Японії, Південної Кореї.

Згідно із законопроектом, парламентський пристав має дбати про те, щоб депутати під час засідань ВРУ чи комітетів не перешкоджали виступати іншим, не говорили образливих слів щодо колег чи закликали до незаконних дій.

На роботу у Службу парламентських приставів пропонують набирати працівників з числа колишніх старших офіцерів Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України чи Управління державної охорони України, "зростом від 190 сантиметрів, спортивної статури, які мають чіткий сильний голос та за станом здоров’я допускаються до виконання покладених на них обов’язків".

Пристави діють тільки на вимогу головуючого на засіданні (спікера або віце-спікерів). Під час засідань в залі ВРУ повинні постійно перебувати два пристави. Водночас вони не матимуть права використовувати спецзасоби.