Президент України Володимир Зеленський наказав профільному віце-прем’єр-міністру і міністру закордонних справ у терміновому порядку розпочати переговори за попереднім замовленням вакцини від коронавірусу Covid-19.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ході прес-брифінгу в Києві в середу, 17 червня. Його цитує Інтерфакс-Україна.

“Ця процедура триває в даний час. Для нас важливо, щоб в Україні в одній з перших використовували вакцину від Covid-19, яка пройде всі клінічні дослідження”, – сказав він.

За даними ЗМІ, вже чотири країни підписали угоду про закупівлю 4 млн доз вакцини від коронавірусу, яку буде поставляти компанія Astra Zeneca.

При цьому у ВООЗ вважають науковим проривом дослідження про ефективність дексаметазону при лікуванні коронавірусу. Повідомляється, що він знижує ризик смертності пацієнтів на ШВЛ на 35%, а людей на кисневому лікуванні – на 20%.

Відзначимо, що остання доба, стала рекордною за приростом числа захворілих Covid-19 в Україні – 758 нових випадків. Найбільше нових випадків коронавірусу доводиться на Львівську, Закарпатську та Чернівецьку області.