Аваков заборонив поліцейським іронізувати і лаятися.
У Правилах етичної поведінки поліцейських, затверджених Міністерством внутрішніх справ 9 листопада 2016 року, крім іншого зазначено, що поліцейському в спілкуванні заборонено іронізувати.
Правила опубліковані на сайті Верховної ради, повідомляє Корупція. інфо
Там зазначено, що поліцейський повинен забезпечити людське ставлення і повагу до затриманого громадянина.
"При зверненні до обличчя поліцейському заборонено бути зверхнім, погрожувати, іронізувати, використовувати ненормативну лексику", – сказано в Правилах.
Дотримання вимог цих Правил є обов'язком для кожного поліцейського незалежно від займаної посади, спеціального звання і місцезнаходження.
Зазначено, що при виконанні поліцейський повинен професійно виконувати свої службові обов'язки, поважати і не порушувати права і свободи людини, неухильно дотримуватися антикорупційне законодавства.
Також поліцейський зобов'язаний проявляти повагу до гідності кожної людини, справедливо і неупереджено ставитися до кожного, незважаючи на расову або національну приналежність, мова, стать, вік, віросповідання, політичні або інші переконання, майновий стан, соціальне походження або статус, освіту, місце проживання, сексуальну орієнтацію або іншу ознаку.
Представник поліції зобов'язаний вести себе стримано, дружелюбно, відкрито, уважно і ввічливо, викликаючи у населення повагу до поліції і готовність співпрацювати.
Він повинен контролювати свою поведінку, почуття і емоції, не дозволяючи особистим симпатіям або антипатіями, неприязні, недоброму настрою або дружнім почуттям впливати на прийняття рішень і службову поведінку.
Крім того, поліцейський зобов'язаний мати охайний зовнішній вигляд, бути у встановленій формі одягу, дотримуватися норм ділового мовлення і не допускати використання ненормативної лексики.
При виконанні службових обов'язків поліцейського заборонено сприяти, здійснювати, підбурювати або терпимо ставитися до будь-яких форм тортур, жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.
Їм заборонено використовувати будь-які предмети, на яких зображена символіка політичних партій, здійснювати політичну діяльність, висловлювати особисте ставлення до діяльності політичних партій.
Поліцейським не можна перебувати на службі в нетверезому стані, в стані наркотичного або токсичного сп'яніння, вживати тютюнові вироби під час безпосереднього виконання службових обов'язків і в невстановленому місці.
Поліцейський повинен дотримуватися субординації у відносинах з колегами, з повагою ставитися до старших за віком.
Незалежно від посади або звання у відносинах з населенням поліцейський зобов'язаний бути тактовним і доброзичливим; висловлювати вимоги або зауваження, що стосуються особи, у ввічливій і переконливій формі.