сирія

Глава МЗС Великобританії вважає неможливим проведення чесних виборів в Сирії, на чому наполягають Іран і РФ.

У неділю, 4 жовтня, глава МЗС Великобританії Філіп Хаммонд заявив, що Росія веде "класичну асиметричну війну" в Сирії, використовуючи військову силу для підтримки режиму сирійського президента Башара Асада, офіційно заявляючи про боротьбу з терористичним угрупуванням "Ісламська держава", передає Reuters.

"Це схоже на класичну російську манеру ведення асиметричної війни: у вас є сильна пропаганда, яка заявляє, що ви робите одне, в той час як фактично ви робите абсолютно інше. І коли вас звинувачують, ви просто категорично заперечуєте", – сказав Хаммонд.

Також він категорично не згоден з пропозицією Ірану і Росії щодо проведення виборів у Сирії.

"Це країна, де 250 тисяч чоловік були вбиті і 12 мільйонів були переміщені, половина з яких знаходиться за межами країни – як ви можете говорити про чесні і вільні вибори?", – підкреслив глава МЗС Британії.

Напередодні видання The Wall Street Journal писало: у міністерстві оборони Росії заявили, що російські ВПС завдали ударів по "підземної штаб-квартирі бойовиків" і двох бункерів у місті Ель-Латамн. Однак місцеві активісти та мешканці Ель-Латамны стверджують, що авіація РФ атакувала польовий госпіталь бійців сирійської опозиції, яких підтримують США. Видання повідомляє, що, незважаючи на нанесення декількох авіаударів по утримуваним "Ісламською державою" територіям, Росія вже третій день бомбить північно-західні території Сирії, де сили ІД відсутні. США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД". 

Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.

Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.