Верховна Рада спростила процедуру отримання паспортів особами, що проживають в зоні проведення Операції об’єднаних сил (ООС) на Донбасі, або виїхали з вказаної території.

Відповідні зміни в законодавстві Рада схвалила 348 голосами.

Нагадаємо, Росія з квітня 2019 року оформила своє громадянство понад 120 тисячам жителів окупованій частині Донбасу.

За словами голови профільного Комітету Ради Дмитра Лубинця, оформлення відповідних документів громадянам, які виїхали із зони проведення АТО, має здійснюватися центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері міграції, за фактичним місцем проживання людини.

Що ж стосується внесення відомостей про місце проживання в документи громадян, які проживають або проживали в зоні проведення АТО / ООС, то для цього санкціоновано використання інформації з Державного реєстру виборців.

Закон, у разі його підписання президентом, вступить в силу на наступний день після опублікування в «Голосі України».

Як повідомлялося раніше, профільний комітет Держдуми Росії підтримав законопроєкт про скасування іспиту з російської мови для громадян України при отриманні громадянства РФ. А тим часом на окупованому Донбасі різко зросла кількість «місцевих жителів» з числа переселенців зі Середньої Азії, які отримують паспорти так званих «ДНР» і «ЛНР» заради прискорення набуття громадянства РФ.