Сьогодні до Києва прибуде держсекретар США Ентоні Блінкен в супроводі добре відомої в Україні Вікторії Нуланд.
Візит вкрай важливий для України в контексті концентрації російських військ і брязкання зброєю Кремлем біля наших кордонів протягом останніх декількох місяців. Адже ризики повномасштабної агресії РФ в Україні хоч і значно знизилися останнім часом завдяки підготовці саміту Байдена з Путіним влітку, але лише на час, пише політолог Максим Ялі.
Головна офіційно задекларована мета візиту держсекретаря Блінкена – підтримка з боку США суверенітету і територіальної цілісності України в протидії російській агресії на Донбасі.
Тому на спільних прес-конференціях за участю глави українського МЗС Дмитра Кулеби і президента Володимира Зеленського з главою Держдепартаменту США цьому буде приділено основну увагу.
Однак найцікавіше і хвилююче відбуватиметься, як зазвичай, за «закритими дверима» і про це нічого не скажуть під час офіційних прес-конференцій.
І це не дивно, адже держсекретар США і його заступник задаватимуть дуже неприємні питання Зеленському про причетність глави його Офісу Єрмака в спробах втрутитися в торішні президентські вибори в США на стороні Трампа.
30 квітня в американському виданні «BuzzFeed» (в тому самому, яке опублікувало в грудні 2016- го скандальне розслідування агента Стілла про пригоди Трампа в Росії і його витівки з російськими повіями в президентському люксі) була опублікована стенограма телефонної розмови помічника Трампа з юридичних питань Рудольфа Джуліані і нинішнього глави ОП Андрія Єрмака.
Важливо, що українські та американські джерела на умовах анонімності підтвердили справжність цієї стенограми.
Опублікована стенограма підтверджує, що глава ОП Андрій Єрмак в липні 2019 року в телефонній розмові з Джуліані запевняв того в тому, що після призначення нового Генпрокурора прохання Джуліані про початок розслідування проти сина президента США Хантера Байдена буде задоволена.
Через кілька днів після їх розмови відбулася нещаслива телефонна розмова президента Трампа із Зеленським, під час якої український президент практично повністю повторив тези Джуліані про нового прокурора України.
Згодом, як відомо, ця розмова став причиною початку першої процедури імпічменту Трампу, а Україна і її президент виявилися в центрі грандіозного скандалу.
Непрямим підтвердженням версії про те, що в адміністрації Байдена вважають українське керівництво причетним до спроби допомогти Трампу перемогти на президентських виборів в минулому році, були і санкції проти ряду осіб, які брали участь в кампанії з дискредитації Байдена. І якщо проти Деркача санкції були введені ще минулої осені при президенті Трампа, коли він був названий «агентом впливу Кремля», то включення до списку санкцій тоді ще заступника фракції «Слуг» Дубинського, було чітким сигналом про те, що до Банкової у Вашингтона є серйозні питання.
Так що, впевнений, президенту Зеленському належить в найближчі два дні почути багато неприємної інформації, підтвердженої додатковими фактами, щодо глави свого Офісу. І що замикання контактів по переговорах з представником країни-агресора РФ і ключовим партнером для її відображення – США на одній персоні є грубою помилкою.
Тим більше на тлі цілком обґрунтованих підозр у «зливі» спецоперації по «вагнерівців» саме в Офісі президента України. Не випадково буквально днями журналіст «Біллінгкет» Христо Грозев заявив про те, що публікація фільму-розслідування за його авторства про провал цієї спецоперації знову відкладається. На цей раз аж на кінець літа.
Збіг? Не думаю.
Таким чином, Зеленському був посланий чіткий сигнал про те, що у нього залишається не так вже й багато часу на те, щоб по-тихому звільнити Єрмака, якого підозрюють в зв’язках з Кремлем і вважають відповідальним за слив спільної спецоперації українських і американських спецслужб.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.