jjh

Чоловік діяв за вказівкою керівника терористичної організації "Харківські партизани".

Про це йдеться в рішенні Комінтернівського районного суду Харкова від 11 травня 2016 року.

За матеріалами справи, на початку 2015 року безробітний харків’янин, прибічник "Антимайдану", вирішив вчинити в місті терористичний акт.

Чоловік виїхав до Бєлгорода Російської Федерації, де познайомився з керівником терористичної організації «Харківські партизани». Зловмисник отримав від нього завдання обстріляти з гранатомету або подібного озброєння будівлю клубу «Жара», розташованого на вулиці Плеханівській. Спільник чоловіка помістив зброю у схованку на вулиці Рудика та через інтернет повідомив йому її координати.

Ввечері 21 лютого 2015 року обвинувачений прибув до схованки та дістав звідти пакет зі зброєю. Зловмисник сів у таксі та поїхав у напрямку клубу. Втім, чоловіку не вдалося здійснити злочин – неподалік від клубу його затримали працівники СБУ та вилучили в нього реактивну штурмову гранатою РШГ-1 із гранатометом одноразового застосування.

На судовому засіданні зловмисник повністю визнав свою провину та щиро покаявся. Він пояснив, що переслідував корисні цілі, оскільки за вибух йому обіцяли сім тисяч доларів, крім того хотів залякати населення Харкова.

Суд визнав чоловіка винним за ч.3 ст. 15,ч.2 ст.258 (терористичний акт), ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України та призначив йому покарання у вигляді трьох років та одного місяця позбавлення волі.