384041562

Угода про асоціацію вже тимчасово виконується, заявила сьогодні у Брюсселі речник верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич, передає  Корупція.Інфо.

 За її словами, частина, яка стосується поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі, буде тимчасово застосовуватися з 1 січня 2016 року, але документ в цілому набуде чинності тільки після ратифікації всіма країнами-членами Європейського Союзу. 

"Вам відомо, що у цей час релевантні частини Угоди про асоціацію вже застосовуються. Водночас торговельна частина Угоди набуде чинності з 1 січня 2016 року. Але ми зараз говоримо про тимчасове застосування. Для того щоб Угода набула чинності, всі держави-члени повинні її ратифікувати, а Європейський парламент повинен дати згоду, що вже було зроблено", – наголосила вона. 

За словами Косьянчич, для завершення процедури "потрібно, щоб всі держави-члени ратифікували". 

"На цей час процес ратифікації близький до завершення – 22 держави-члени повідомили Генеральний секретаріат Ради про ратифікацію, в інших державах-членах процедура продовжується", – додала речник.  

"Тимчасове застосування вже триває. Це дві різні речі. Угода формально набуде чинності тільки тоді, коли вона буде ратифікована", – зазначила  Косьянчич, нагадавши, що тимчасове виконання частини Угоди про створення зони вільної торгівлі було відкладено до 1 січня 2016 року.