Мало хто задумується над тим, чому ТВ-канали олігархів постійно вкидають різні заяви на одну і ту ж тему, які часто суперечать одна одній, доводячи, як правило, все до повного абсурду. Пише блогер Євген Прокопишин.

А дарма не задумується ніхто і не пояснює це простим людям…

Справа в тому, що олігархам НЕ ПОТРІБНО, щоб люди їм вірили (для них це як занадто ідеальний результат, вони не проти, але це не основна мета). Олігархам потрібно лише одне — щоб люди ПЕРЕСТАЛИ ВІРИТИ УСІМ… Якщо люди не вірять владі, яку вони обирають — значить олігархи уже перемогли, тому що тоді для них просто нічого не змінюється, а значить, що працює та Система, яку вони давно збудували. коли ж влада відчуває довіру людей, вона окрилена робити зміни і йти проти олігархів — тоді така влада є загрозою олігархам і вони починають робити все, щоб люди перестали підтримувати таку владу…

Все дуже просто, і тому геніально… І це працює, на жаль… Але, в наших силах це змінити, як зробили уже в 2019 році — потрібно лише підтримати владу, яка дійсно пішла проти олігархів. Але, звісно ж, це вибір кожного, тому ДУМАЙТЕ і ОБИРАЙТЕ сторону (нейтральна позиція = підтримка олігархів).

Як стверджує телеграм-канал Вертикаль, до прикладу, наші західні партнери почали допомагати Україні боротися з олігархами ще до запуску в нашій країні офіційного реєстру олігархів.

Chatham House, Королівський інститут міжнародних відносин опублікував звіт «Проблема клептократії у Великій Британії. Як обслуговування пострадянських еліт послаблює верховенство закону».

У цьому звіті Дмитро Фірташ та Рінат Ахметов віднесені до переліку олігархів – людей, які створюють капітали, маніпулюючи урядами своїх країн, і які ці капітали витрачають на покупку нерухомості у західних країнах з метою інтегруватися у бізнес-еліти Заходу.

Сам факт публікації такого звіту від Chatham House означає, що лобістам наших олігархів стане набагато важче захищати інтереси своїх «патронів» серед політичних еліт Заходу.

Тим більше, що наші олігархи поводяться саме так, як зазначають аналітики Chatham House.

Наприклад, зараз олігарх Ахметов фактично загрожує тим, що буде змушений через 16 днів повністю зупинити роботу своєї Луганської ТЕС через брак вугілля, і таким чином влаштувати блек-аут на всій підконтрольній частині Луганської області. При цьому лобісти інтересів олігарха Ахметова ставлять питання так – мовляв, нестача вугілля виникла тому, що РФ заборонила ввезення цього палива, тому держава Україна зобов’язана подати газ на Луганську ТЕС від «Нафтогазу України».

Але тут ось у чому проблема. Олігарх Ахметов має свій газ, який видобуває нафтогазовий дивізіон ДТЕКу.

Щоб вугілля на Луганську ТЕС можна було ввозити без жодних проблем і дозволів від РФ, можна було прокласти під’їзну залізничну гілку, яка обійшлася б у 2 мільярди гривень. Ахметов на покупку нерухомості на Заході все одно витрачає значно більше.

За нашими даними, на Банковій ухвалили рішення не вестися на нову спробу «енергетичного» шантажу від Ахметова та його структур. Кейс із Луганською ТЕС також буде використаний для майбутнього пакету санкцій від РНБО щодо Ахметова.