Влада Києва вже ухвалила рішення про введення надзвичайної ситуації в місті через поширення коронавірусу. Потрібно тільки здійснити юридичні процедури щодо відповідних документів.

Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник в інтерв’ю РБК. Він відзначив, що всі заходи, характерні для НС, в столиці вже впроваджуються.

“Ми вже позавчора (Ймовірно, мова йде про 18 березня. – Ред.) ухвалили рішення про введення надзвичайної ситуації у Києві. Документи зараз проходять юридичні процедури”, – підкреслив Поворозник.

За словами чиновника, насправді рішення про НС було введено державною надзвичайною комісією на території всієї країни ще 10 березня.

“А ми позавчора підтвердили посилення обмежувальних заходів і ввели надзвичайну ситуацію на території міста Києва”, – заявив він.

Що означає введення НС?

Фактично режим надзвичайної ситуації – це лише підвищена готовність цивільної безпеки, координація роботи всіх відомств, посилені заходи безпеки. Важливо не плутати НС (надзвичайна ситуація) з іншим НС (надзвичайний стан).

Надзвичайна ситуація – це лише “жовтий колір” перед оголошенням надзвичайного стану.

Нагадаємо, у Києві 19 березня підтвердили новий випадок зараження COVID-19. Це був уже третій хворий в столиці. У той же день в Україні загалом зафіксували вже 26 випадків зараження новим коронавірусом.