0297625c27c6c980981b7fb076738e86ce79e8c6

Мета будь-якої нормальної, цивілізованої країни – жити в мирі, дружбі і в гарному співробітництві з колегами, які знаходяться поряд. З огляду на останні події між Туреччиною та Росією, Україна може зайняти місце Росії в Туреччині, яка займає важливі положення в регіоні, зокрема в економічному плані. Таку думку у коментарі УНН висловив український дипломат, міністр закордонних справ України 2007-2009 років Володимир Огризко, передає Корупція.Інфо.

"Мати дружні стосунки та відносини з сусідами це законний обов’язок кожної держави, крім таких як Російська Федерація, бо вона зі всіма своїми сусідами відносини зіпсувала. Туреччина, все таки, не остання країна в світі, і за вагою в цьому регіоні (Чорноморському – ред.), і через те, що вона є членом НАТО, куди ми весь час оголошуємо свій намір колись вступити. Тобто, тут логіка є очевидною. Зараз на тлі військового погіршення відносин між Росією та Туреччиною у нас просто з'являються об’єктивні шанси інтенсифікувати наше економічне співробітництво. До речі, я вважаю, що Туреччина зробила те, що не наважувалися зробити інші члени НАТО, вона зробила попередження, що нахабна поведінка буде каратися, а це така мова, яку Москва лише і може розуміти", – зазначив він.За словами дипломата, в Туреччині звільнився ринок, який раніше займала Росія, тому українські виробники мають можливості замістити його своєю продукцією, що важливо для економіки України.

"Відомо, що Туреччина багато чим торгувала в Росії, але разом з тим і купувала, і те, що вона купувала може бути заміщено українськими товарами. Це явний плюс для українських підприємців, які можуть просто закрити в Туреччині колишній російський ринок", – зазначив він.

Крім того, і з точки зору впливу Туреччини на ті процеси, які відбуваються в Чорному морі, вона є дуже важливим партнером.

"Для нас питання Криму не закрите і підтримка Туреччини, як члена НАТО, в цьому плані є надзвичайно важливою", – сказав В.Огризко.

Дипломат зазначив, що напрямок відносин Україна-Туреччина обов’язково має бути активізованим, поки склалася така кон’юнктура.