Глава місії України при НАТО Вадим Пристайко заявляє, що Україна може стати 31-м членом НАТО після Македонії.

Про це він розповів в ефірі одного з телеканалів.

За словами дипломата, вже найближчим часом повноцінним членом альянсу стане Македонія.

"Ми можемо стати 31-м або 32-м членом НАТО", – зазначив глава місії.

Крім того, він повідомив, що керівники альянсу в неофіційних бесідах заявляють, що їм приємний факт можливого закріплення у Конституції України курсу на членство в НАТО.

Популярне: Жорсткі перевірки та контроль: Влада підготувала нові сюрпризи пенсіонерам

Разом з тим варто відзначити, що міністр закордонних справ України Павло Клімкін розповів про перспективи вступу України в ЄС і НАТО.

Клімкін наголосив, що “такою, як зараз є Україна, не зможе вступити у світові спільноти”.

“Така Україна як зараз — вона ні за рік, ні за два, ні за п’ять до ЄС не вступить. Якщо вам хтось скаже, що ми вступимо за рік або два — не вірте, це брехня, але якщо хтось вам скаже, що це справа мінімум на 30 років — теж не вірте. Досвід свідчить про інше”, — сказав Клімкін.

Крім того, Міністр закордонних справ зазначив, що угорські консульства на території України припинили і не будуть відновлювати процедуру видачі угорського громадянства українським громадянам  на території своїх консульств на Закарпатті та в Києві.

“Угорці кажуть, що не видають зараз паспортів. І вони не будуть цього робити. Це вже добре, бо я пам’ятаю заяви Сійярто, коли він казав, що видача паспортів на нашій території не суперечить українським законам. Зараз це за визначенням закінчилось”, – розповів Клімкін.

Глава МЗС України визнав, що угорське законодавство про спрощене надання громадянства закордонним угорцям зберігається і процедура може продовжитися за кордоном України.

“Я, на жаль не можу гарантувати, що вони не спробують продовжити видачу паспортів угорцям Закарпаття у себе, в Угорщині – на угорській території ми їх дії не можемо контролювати. Але для нас питання абсолютного принципу – що у своїх консульствах на нашій території вони за визначенням не можуть цього робити”, – пояснив міністр.