Американські сенатори продовжують працювати і готують новий законопроект про військовий пакет для України на 2024 рік. За словами сенатора Грема, законодавці знаходяться в тісному контакті з Білим домом, щоб узгодити всі деталі.

15 жовтня, республіканець Грем озвучив хороші новини для України.

Грем заявив також, що активно переконує своїх однопартійців задуматися про майбутнє. Якщо США відмовляться від військової допомоги для України, Путін не відмовиться від продовження війни з Києвом. Зрештою війна може торкнутися і країн НАТО. А на цьому тлі Китай вирішить розв’язати собі руки щодо Тайваню.

Джейк Салліван ще минулого тижня зізнався, що Білий дім веде активну роботу з Конгресом щодо додаткової військової допомоги для України та Ізраїлю.

Республіканець Грем знову нагадав про те, що з бюджету США щорічно виділяється Україні всього 5 %. При цьому ЗСУ вже вдалося знищити до 50% боєздатності армії Путіна.

Закликає сенатор Білий дім посилити свій тиск і на Іран.

Законодавці США поки прийняли тільки тимчасовий бюджет на 2024 рік без військової допомоги для України. Поки немає спікера Палати представників, питання бюджету не зрушиться з мертвої точки.

У Пентагоні залишилося всього 5,4 млрд доларів для військової допомоги Україні. Байден просив включити до бюджету США військову допомогу для Києва у розмірі 24 млрд доларів. Однак ряд американських ЗМІ пише про те, що ця сума в кінцевому підсумку може скласти від 50 до 100 млрд доларів.

Нагадаємо, що вже найближчими місяцями США передадуть Україні першу партію розумних бомб GLSDB, здатних завдавати ударів на відстані до 150 км.

Вже нинішньої зими Збройні Сили України отримають і зможуть застосовувати розумні бомби GLSDB, назва яких розшифровується як «бомба малого діаметра наземного базування». З їх допомогою Київ зможе вибивати військові цілі в глибокому тилу окупантів.

Швидку поставку анонсував топ-менеджер компанії Boeing Джим Лірі.