13-річний Олексій Середа отримав «золото» в індивідуалі на 10-метровій вишці.

Домашній чемпіонат Європи зі стрибків у воду, що пройшов у Києві з 5 по 11 серпня, приніс збірній Україні сім медалей, зокрема, й золоту. 13-річний спортсмен переміг в індивідуалі на 10-метровій вишці й став наймолодшим чемпіоном Європи в історії цієї спортивної дисципліни, побивши рекорд олімпійського призера, британця Тома Дейлі (на момент першої перемоги у 2008 році хлопець був на 3 місяці старшим за Олексія).

Юний спортсмен у загальному підсумку отримав 488,85 балів, випередивши француза Бенжаміна Оффре (срібло) та росіянина Руслана Тернового (бронза). Вітаємо Олексія Середу та чекаємо на його фантастичний виступ на Олімпійських іграх 2020 у Токіо.Олексій Середа, який на ЧЄ-2019 в Києві виграв змагання зі стрибків у воду з 10-метрової вишки, зокрема, зазначив, що звичайно нервував під час виступу, але намагався зосередитися і виключити можливість будь-якої помилки.

“Найбільше зараз я хочу відпочити. Я щасливий, що мені вдалося посісти перше місце. Мій третій стрибок був не таким вдалим, але інші вийшли добре. Я б не сказав, що я не нервував перед змаганнями. Якщо з боку здавалося інакше, то це не так. Я нервував, як і всі інші. Просто продовжував обмірковувати свої стрибки, намагався зосередитися і виключити можливість будь-якої помилки. Я не звертав увагу на коефіцієнт складності інших учасників.

Вперше я змагався зі старшими на чемпіонаті світу, але це не вплинуло на мою підготовку до чемпіонату Європи і на мої виступи. Я просто намагаюся робити свою роботу якнайкраще і не дуже турбуюся про результати. Але, звичайно, я щасливий, що переміг. Це дуже приємно”, – заявив хлопець.