До Києва із візитом прибула керівниця МЗС Німеччини Анналена Бербок із метою запевнити Україну у подальшій військовій та фінансові підтримці України. 

Про це повідомило видання Spiegel. Бербок радить Кремлю не сподіватись на втому ЄС від війни в Україні

“Сьогодні я приїхала до Києва, щоб показати, що вони можуть і надалі покладатися на нас”, — зазначила голова МЗС Німеччини.

За її словами, Берлін надаватиме Україні військову та фінансову підтримку стільки, скільки це буде потрібно. 

“Понад півроку українці борються за все – за своє життя, за життя своїх родин і своїх друзів. Роблячи це, вони не лише захищають “своє право людини на мир і свободу, а й наш європейський мирний порядок”, — зазначила Бербок. 

Бербок виїхала в ніч на суботу спецпотягом разом з невеликою делегацією з Польщі до Києва. У Києві німецький міністр проведе переговори, зокрема, з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Решта програми тримається в секреті з міркувань безпеки. Своїм візитом Бербок хоче послати сигнал проти загрози втоми від війни в Німеччині. 

“Мені зрозуміло, що Путін розраховує на те, що ми втомимося співчувати стражданням України. Він думає, що може розділити наші суспільства брехнею та шантажувати нас поставками енергії. І що він може вичерпати нашу енергію, щоб захистити себе від цієї жорстокої атаки на цінності всіх нас. Розрахунки Путіна не повинні спрацювати і не спрацюють”, — наголосила керівниця МЗС Німеччини. 

Бербок назвала дві конкретні теми, які для неї важливі під час візиту: допомога Німеччини в розмінуванні та підтримка у справі про вчинені воєнні злочини.  Зі свого боку, керівник Міноборони України Олексій Резніков впевнений, що ще кілька навіть незначних перемог ЗСУ на фронті змусять військових кремлівської окупаційної армії масово тікати. 

“Я переконаний, ще декілька успіхів на фронті в якості певних, нехай незначних, але перемог, і війська росіян будуть бігти, а вони будуть, повірте мені, тому що ми сьогодні руйнуємо їхні логістичні ланцюжки, склади і так далі. І постане питання: а куди їм діватися? І моральний дух… це буде, як лавина, дрогне одна лінія оборони, і воно посиплеться”, — зазначив Резніков. 

За його словами, українці вже були свідками того, як кремлівська армія тікала з Київщини, Чернігівщини та Сумщини.  Міністр зауважив, що наразі в кремлівської армії величезні проблеми із продовольством, паливом для техніки і боєприпасами для артилерії після кількох місяців постійних потужних та влучних ударів ЗСУ по ворожих складах із боєприпасами, опорних пунктах та логістичних шляхах. 

Резніков пояснив, що світ раніше сприймав ЗСУ як маленьку радянську армію, яка буде протистояти великій радянській армії, але на ділі все виявилося абсолютно не так.  Крім того, російські солдати вірили, що візьмуть Україну за кілька днів, що їх зустрічатимуть з квітами, але їх тут почали убивати. За словами Резнікова, в окупантів немає моралі, за що воювати, тоді як українці знають, що стоять за “свою країну, свою родину і свою землю”, в українців “немає іншого варіанту, окрім як вижити як нація, народ, країна і люди”. 

“Я вам дам критерій мого розуміння завершення цієї війни. Він дуже простий, їх є два – наші прикордонники на всіх кордонах, визнаних в 1991 році, це такий формально-юридичний. А реалістично-життєвий, коли ми з вами зустрінемося в аеропорту “Бориспіль”, ви будете сідати на літак з членами своєї родини, вилітаючи, наприклад, до Туреччини, а я зі своєю дружиною буду вилітати, умовно кажучи, теж до Туреччини, і ми з вами будемо обговорювати, в якому готелі ви плануєте зупинитися на відпочинок… Це означатиме, що в Україні наступив мир”, — пояснив Резніков.