На думку лідера Громадського руху "Український вибір – Право народу" Віктора Медведчука, для громадян України настав час замислитися, як йдуть справи з дотриманням основоположних прав і свобод в Україні.

"Протягом трьох років представники влади розповідали народу в тому, що вони будують правову, демократичну, вільну Україну. Однак факти свідчать про протилежне: "демократична" влада системно порушує невід'ємні права громадян: право на життя і безпеку, право на свободу думки, слова, совісті і релігії, право на справедливий суд та рівність перед законом, право на участь в управлінні державними справами. .. ", – стверджує Медведчук, передає Корупція.Інфо

У найгіршому становищі, Переконаний політик, виявилися жителі Донбасу.

"Влада … ввела соціальну, економічну, транспортну, продовольчу блокаду щодо жителів Сходу України. Це викликав чимало нарікань і звинувачень на адресу евродемократичної влади з боку як української, так і світової громадськості. Однак ні безвихідне становище жителів Донбасу … ні рішення судів, які визнали постанову Кабмін № 595 незаконним, ні обурення міжнародних інституцій, … не вплинуло на … дискримінаційну політику Києва щодо жителів регіону ", – обурюється політик.

Медведчук вважає, що влада вже звикла закривати очі на порушення прав людини в Україні, і це стосується всіх регіонів країни.

"Резонансний злочину (Одеса, Мукачево, Київ) не розслідуються, а перестрілка і вибухи в мирних, далеких від зони бойових дій регіонах стають буденним явищем. Українці позбавлені права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань", – підкреслив політик.

На його думку, незважаючи на заяви влади про побудову правової та демократичної України, народ давно вже не вірить в це.

"Згідно з опитуванням, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс", більше третини – 35,2% (!) – Опитаних вважають, що з часів євромайдан ситуація із забезпеченням прав людини і основоположних свобод … погіршилася. Через три роки після євромайдан виявилося, що замість демократії і європейських стандартів Україна отримала посилення владної вертикалі. Замість сили права в країні затверджується право сили. А цей шлях неминуче веде до правового нігілізму і встановлення диктатури", – впевнений Віктор Медведчук.