Українські військові взяли на абордаж і захопили морське судно.

Такі дії військовослужбовців 73 Морського центру спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних сил України були проведені в рамках тренувань VBSS, повідомляється в офіційній групі Центру у Facebook

В інформації зазначається, що даний етап навчання є вже третьою частиною тренувань дій на воді, в яких беруть участь бійці Центру останнім часом.

Так, бійці Центру в рамках бойової підготовки відпрацьовували висадку на судна повітряним шляхом з метою захоплення, що є однією з основних складових морських абордажних дій.

17 квітня бійці 73 морського центру спецпризначення почали першу частину навчання діям на воді із захоплення суден силами абордажних груп у рамках тренувань VBSS.

"Основою при діях на воді, передусім, є робота в команді і індивідуальний професіоналізм. Незалежно від того, наскільки кваліфікованою є абордажна група в своїх індивідуальних навичках і здібностях, якщо немає навичок роботи в складі злагодженого підрозділу, операція може закінчитися провалом", – прокоментували тоді тренування в Центрі.

18 квітня стартувала друга частина навчання діям на воді, в рамках якої розвідники Морського центру в складі абордажних груп відпрацьовували навички в рамках VBSS.

73 морський центр спеціального призначення сформований на базі 7 окремої бригади спеціальних операцій. Морський центр складається з трьох складових – Морська компонента, Повітряно-десантна і Сухопутна. Дислокується в м.Очаків Миколаївської області.

Варто додати, що на запрошення штабу Командування Військово-Морських Сил НАТО представники Командування ВМС ЗС України взяли участь у заключній плануючій конференції багатонаціонального навчання НАТО  «Dynamic Mercy-2019», що відбулася у м. Вільнюс, Литовська Республіка.

Метою даного заходу стало визначення можливого формату участі в ньому представників ВМС ЗС України, вивчення досвіду щодо планування та проведення багатонаціональних навчань з пошуку та рятування на морі за стандартами НАТО.

Під час проведення заходу робота проводилася по синдикатах, визначених за географічним розподілом району майбутнього навчання: Південно-Балтійський та Центрально-Балтійський. До складу кожного синдикату входили представники всіх рятувальних координаційних центрів , які братимуть участь у навчанні. Під час планування було узгоджено ряд важливих питань, зокрема  цілі та задачі, склад сил та засобів, елементи всіх сценаріїв навчання, а також порядок управління, координації та заходи безпеки під час відпрацювання кожного елементу пошуково-рятувальних навчань.