Національна поліція підготувала пакет законів, призначених для реформування відомства з метою вдосконалення роботи поліцейського. – повідомляє Корупція.Інфо

Про це начальник правового департаменту Нацполіціі Володимир Жиденко заявив у понеділок під час "круглого столу" в Києві на тему законодавчих ініціатив реформування поліції, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, в цьому пакеті міститься пункт про заборону водієві та пасажирам виходити з автомобіля при зупинці поліцейським.

За словами Жиденка, це пропонується для безпеки водія, пасажира автомобіля і самого поліцейського.

Також змінами пропонується посилити покарання за втечу з місця ДТП. За його словами, планується розширення санкцій аж до позбавлення права керування транспортним засобом.

Крім того, розповів Жиденко, планується збільшення тривалості адміністративного арешту за певні правопорушення з трьох годин до 24-х. Зокрема, мова йде про адмінпорушення, скоєні в стані наркотичного або алкогольного сп'яніння.

Ще поліція планує вдосконалити систему тимчасового затримання транспортного засобу. Наразі ця норма є розмитою.

"Це робиться для того, щоб громадянин знав, що якщо він поставив машину в тому чи іншому місці, то транспортний засіб може бути евакуйований на штрафмайданчик", – пояснив Жиденко.

Одним з найважливіших моментів він назвав намір зробити необов'язковою присутність двох свідків при огляді людини на сп'яніння. За його словами, це робиться для того, щоб поліцейському, наприклад, не доводилося шукати вночі двох свідків, які б підтвердили стан сп'яніння затриманого.

Також планується удосконалити процедуру надання поліцейському документів для огляду.

"Для того, щоб чітко було встановлено, що повинен зробити водій транспортного засобу, це прописується і вдосконалюється", – сказав він.

Що стосується безпосередньо закону про Національну поліцію, то в нього планується внести точкові зміни. Зокрема, передбачається ввести обов'язок поліцейського незалежно від посади, місце перебування і часу доби здійснювати всі можливі заходи щодо захисту громадян від протиправних посягань – так званий принцип безперервності роботи поліцейського.

Також, за словами начальника департаменту, більш детально прописуються обов'язки поліцейського при пред'явленні посвідчення, вводиться система ідентифікації захисного спорядження, яке використовується поліцейськими підрозділами особливого призначення. Крім того, пропонується вдосконалити систему застосування поліцейськими спецзасобів.

Також пропонується унормувати порядок і терміни зберігання відеозаписів із поліцейських камер.

"Багато було фейкових повідомлень про те, що нібито поліція хоче заборонити знімати поліцейських своїми камерами. Вводиться чітка норма про те, що будь-яка особа може проводити фото- і відеозйомку поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, якщо це не створює перешкод для здійснення ним правоохоронної діяльності", – розповів Жиденко.

Як повідомляв "Обозреватель", МВС України планує ініціювати законодавче закріплення ВР презумпції правоти поліцейського.