Українців, які бажають отримати субсидію чекає сюрприз, вони будуть зобов'язані працювати з українськими банками, хочуть вони цього чи ні.

В Україні з 1 січня 2019-го стартує монетизація субсидій. Всі, хто буде подавати документи на комунальну знижку після цього моменту, повинні будуть відкривати рахунок у банку.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Про це йдеться в рішенні Кабінету міністрів про запровадження монетизації субсидій. Так, щоб отримати субсидію починаючи з наступного року доведеться відкривати рахунок в «Ощадбанку». Саме на нього буде приходити сума, яку будуть переводити на комуналку. Всі розрахунки будуть проходити без субсидианта, пільговикам буде приходити повідомлення про розмір обов'язкового платежу.

В кінці опалювального сезону 2018/2019 різницю між сумою, яку виділили на комуналку, і тим, що насправді витратили субсидіанти, віддадуть пільговикам. Їх можна буде витратити на власний розсуд.

Нагадаємо раніше, У Мінсоцполітики пояснили різницю між нарахуванням субсидій для безробітних у містах і селах. Про це міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів у парламенті на годині запитань до уряду.

«Чітко прописана у положенні різниця між жителями міста і села. Враховуючи, що в селі залишається велика проблема безробіття, навіть якщо людина не працює, йому може бути призначена субсидія за рішенням комісії. Що стосується міських жителів – я готовий особисто допомогти їм, якщо вони готові працювати. Проблеми безробіття у великих містах на сьогоднішній день немає. Тому тих, хто не працює – треба запитати «чому», – підкреслив він.