Кораблі ВМС України можуть піти через Керченську протоку в разі допомоги від партнерів Північноатлантичного альянсу або Сполучених Штатів Америки. Таку думку висловив військовий експерт Олексій Арестович.

"Кораблі ВМС України можуть піти через Керченську протоку в разі допомоги від партнерів НАТО або США. Думаю, що до Керченської протоки наші кораблі підуть в супроводі кораблів НАТО, наприклад британських, а потім нас буде відстежувати і прикривати авіація Штатів", – заявив Арестович .

Експерт уточнив, для чого Україні так необхідний повторний прохід через Керченську протоку.

"Питання в тому, що, якщо ми не будемо рухатися Керченською протокою, то ми де-факто визнаємо над нею російський контроль. Ми повинні туди піти для того, щоб довести світові наше право на ці території і проходження ними. Ми повинні поставити Кремль на місце. Якщо наш прохід – вільний, то на якій підставі затримували минулі кораблі? Якщо вони знову почнуть чинити опір, то це вже буде другий акт російської агресії проти України, що тягне санкції, а може і щось гірше ", – пояснив він.

Арестович підкреслив, що зараз ситуація на українському кордоні небезпечніша, ніж за всі п'ять років збройного конфлікту на територіях України.

"Це може залишитися і прикордонним конфліктом, а може дійсно спричинити і повномасштабне вторгнення в Україну. Війна в країні йде вже п'ятий рік, а нинішня ситуація на кордоні України найбільша за всі ці роки. Можливо, ми діємо на випередження. Якщо не буде ніяких проявів агресії з боку Росії, то продовжувати режим воєнного стану немає потреби. Тільки при внутрішньої або зовнішній загрозі", – підсумував він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто зазначити, що НАТО разом із Україною активно посилює оборонну здатність українського флоту, нещодавно, Маріупольський загін морської охорони Держприкордонслужби отримав малий прикордонний катер типу UMS -1000 PC 12 M-2. 

Зазначено, що катер відповідає "високим стандартам акустичного комфорту", а на випробуваннях продемонстрував максимальну швидкість 45,5 вузлів (близько 84 кілометрів на годину, – ред.).

Катер UMS – PATROL 1000 розробили для несення патрульної служби і схожих функцій, призначених для перевезення людей і малогабаритних вантажів на річках, водосховищах і в прибережній зоні морів. Його водотоннажність одно 7,4 тоннам.