Українці з боргами не зможуть перереєструвати своє авто. Якщо є непогашений борг за комуналку, прострочений кредит в банку, заборгованість по аліментах, продати машину не вийде.Відповідні рішення днями ухвалив Кабінет міністрів України.

"При наявності відомостей про особу в Єдиному реєстрі боржників перереєстрація, зняття з обліку транспортного засобу не здійснюється", – йдеться в постанові Кабінету міністрів №621. У реєстрі знаходиться у відкритому доступі інформація про всіх, з кого отримують борги за допомогою виконавчої служби.

Так, відповідно до закону "Про виконавче провадження", чиновники зобов'язані вносити в єдиний відкритий реєстр інформацію про всіх, з кого вимагають повернути борг. В першу чергу це неплатники аліментів, боржники банків, ті, хто не платить за комуналку, відмовляється платити штрафи і т.д.

Хто може потрапити в реєстр:


  • мають майновий або грошовий борг;

  • як мінімум три місяці не платили після того, як суд прийняв рішення стягнути борг;

  • фізичні або юридичні особи.

Реєстр створювався для того, щоб прості українці і органи влади отримали доступ до інформації про боржників. І після вступу в силу постанови №621, користуватися такою можливістю зобов'язані Сервісні центри МВС. Саме вони проводять реєстрацію транспортних засобів.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

"Якщо суд видає виконавчий лист, відкривається виконавче провадження – людина потрапляє до Реєстру. Потім борг сплачується, справа закривається і інформацію з Реєстру вилучають. Тобто якщо у вас борг перед банком, аліменти не платили і т.п, просто оплатіть і тоді зможете продати машину", – пояснює юрист Олександр Плахотник.

Також реєстром можуть користуватися роботодавці та ділові партнери. "Людина, яка порушила свої зобов'язання і не продемонструвала платіжну дисципліну, може викликати підозри", – пояснює Плахотник.

Нагадаємо, раніше повідомляли про те, що в Україні також ввели реєстр боржників по кредитах. Доступ до нього матимуть лише банки. Перед тим, як давати в борг, фінансові установи повинні будуть перевірити, чи є непогашені борги у їх потенційного клієнта.