В Україні на носі епідеміологічний сезон грипу. За прогнозами Міністерства охорони здоров'я, він почнеться вже цього місяця, а триватиме до травня наступного року. Ще наприкінці серпня в ВООЗ визначили, що в нашій країні в цей період циркулюватимуть три штами вірусу: "Мічиган", "Сінгапур" (А-типи) і "Колорадо" (В-тип). А ось епідемію медики очікують приблизно в грудні.

При цьому в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб очікують в цьому сезоні переважно циркуляцію "Сінгапуру". Його ж вважають загрозливим.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Цей вірус небезпечний тим, що він наймінливіший і має багато варіацій. Саме він викликає вищий рівень захворюваності серед населення", – заявила на прес-конференції, присвяченій грипу, столичний епідеміолог Алла Мироненко.

За її словами, цей вид грипу провокує і великий відсоток ускладнень, особливо серед людей похилого віку з хронічними патологіями.

"Хоча діти хворіють частіше, випадків ускладнень і летальних випадків більше серед людей похилого віку", – підкреслює лікар.

Вона додає, що небезпечний вірус А і тим, що його симптоми не відрізняються від штамів-В (різке підвищення температури, головний біль, ломота в тілі).

"Якщо В може викликати бронхіт, синусит і запалення середнього вуха, то А дає більше ускладнень на бронхолегеневу систему і може призвести до пневмонії", – говорить Мироненко. Дізнатися, яким саме штамом людина заразилася, можна тільки після лабораторних досліджень.