У суботу, 23 серпня, українці відзначають День Державного прапора. У столиці України сьогодні урочисто підняли Державний прапор України на Софійській площі в Києві о 9 ранку. У церемонії взяв участь президент Петро Порошенко Голова держави привітав солдат почесної варти і під звуки державного гімну України підняв державний прапор.
У культурній столиці у цей день теж особливий. Галичани не лише відзначатють День Державного Прапора, але й святкують День вишиванки. Містяни та гості Львова долучитись до цієї традиції та вдягнули національний стрій. Це добрий спосіб єднання українців, які на щодень мають різні суспільні ролі, уподобання, погляди. Таким чином львів’яни пригадують і демонструють велику спільну частину нашої ідентичності, почувають себе громадою, єдиним народом.
О 10:00 біля будівлі Львівської обласної ради сьогодні урочисто підняли прапор України.
В Одесі в День державного прапора України на Потьомкінських сходах 50 волонтерів у вишиванках розгорнули двадцатідвухметровий прапор. Акція пройшла в рамках традиційного «Вишиванковий фестивалю».
«Тут об'єднані два символу: Потьомкінські сходи і прапор. Це демонструє зв'язок міста з українськими традиціями », – учасник акції Євгена Кравченка.
Історія нинішнього синьо-жовтого прапора, який і прославляє День Державного Прапора України, дуже давня. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах Української держави різних століть. Приблизно в тому ж варіанті, як ми бачимо його зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. У 1917-1919 роках навіть більшовики користувалися в Україні синьо-жовтим прапором. Синій колір на прапорі України означає мирне небо, а жовтий — пшеничні ниви.
На жаль, мирне небо над головою – це поки що наша мрія, і головна ціль. Через військові дії на території нашої країни, не для всіх цей день є святковим. Відважні вояки на Сході борються за наш спокій, саме тому усі високопосадовці заявили, що через складність ситуації в країні, влаштовувати масові веселощі та голосні гуляння недоречно.
Надіятимемося, що зовсім скоро ми підійматитемо Державний стяг з нагоди припинення бойових дій в країні, а поки підтримаємо всеукраїнський флешмоб до Дня Незалежності, який пропонує українцям розміщати український прапор у всіх соціальних мережах, на веб-сторінках та у своїх домівках. Слава Україні!