Центр протидії корупції та Віталій Шабунін викрили медіа Ріната Ахметова у просуванні пропагандистських кліше Росії. При чому розтин “консерв Ахметова” стався на престижному американському майданчику Atlantic Council. Активісти проаналізували міграцію на телеканали Ахметова “говорящих голів” з каналів Медведчука: ведучих, експертів та гостей. Головною з обміну кадрів між телеборделями визначено Наталію Влащенко, у якої у передачі пропаганда Росії проявляється найяскравіше.

Просування російських наративів коштуватиме Ахметову максимально дорого.

Про це написав Віталій Шабунін у своєму Telegram каналі. 

Ми в ЦПК оприлюднили на Atlantic Council вижимку аналітики того, як вустами пропагандистки Влащенко олігарх веде інформаційну війну проти України. 

«Під час аналізу літнього сезону дослідники AntAC виявили, що проросійські повідомлення принаймні один раз озвучували  Влащенко в 30 із 40 епізодів».

Повний аналіз ми передали всім зацікавленим інституціям. З нетерпінням чекаємо фінансових наслідків для Ахметова.

Ну, і Влащенко (раніше чи пізніше) відпочиватиме не на Заході, а в такій милій їй Росії. Сподіваюся, що там же вона і житиме.
 
Ми в ЦПК давно і системно боремося з олігархами та створеною ними порочною системою.

Ахметов загрожує Україні не більше від Коломойського. З проблемами на Заході для останнього ми вже домогли – допоможемо і Ахметову.

До речі, ви ж розумієте, на чий бік перекинуться обидва олігархи у випадку російського наступу? Про всяк випадок підкажу вам цитатою Коломойського:

“Ми візьмемо 100 мільярдів доларів у росіян. Який найшвидший спосіб вирішити проблеми і відновити стосунки? Тільки гроші.”

Так само швидко на бік ворога перекинуться союзники олігархів в державі: усі ці ОАСКи, ВРП, Татарови (з частиною ДБР і СБУ), збережені Аваковим мусора та інша наволоч.

Проте найбільшу загрозу несуть саме олігархи, як головні керманичі цих процесів.

Як гадаєте, чи потрібне винесення на РНБО питання про санкції на телеканал Ахметова? Напишіть у коментарях.

Нагадаємо, що нещодавно очільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова оголосила про масштабне розслідування щонайменше 200 кримінальних справ, у яких фігурують вугільні та енергетичні підприємства “впливової людини”, яка також володіє телеканалами.

“Ці 200 справ – результат лише поверхневої оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства в сфері вугільної промисловості та енергетики із орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень”, – повідомила Венедіктова у Facebook.

Вона пообіцяла, що особисто увійде до групи прокурорів в основних і найбільш резонансних справах.

“Великий бізнес в шкаралупі політики і власних ЗМІ буде поважати закон”, – написала вона.

“Я нікого не називаю заколотником, олігархом чи правопорушником, але я маю право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися у доцільності прийнятих рішень прокурорами… відносно суб’єктів господарювання і окремих осіб із орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики”, – наголосила вона.

Венедіктова не назвала жодних імен, але незадовго до заяви генпрокурорки президент Володимир Зеленський публічно звинуватив бізнесмена Ріната Ахметова в тому, що він може мати відношення до планування “держперевороту” в країні.