Новопризначений уряд Володимира Гройсмана не вирішує політичну кризу в країні. Вихід із ситуації: дострокові парламентські вибори або диктаторський режим.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав Віталій Бала, директор Агентства моделювання ситуацій, передає Корупція.Інфо
"Новий уряд тимчасовий, як і все зараз. Це відтягування, замороження кризи. Парламент має бути переобраний. Немає суспільної легітимізації. Треба або встановлювати диктаторський режим, або йти на нові вибори. Встановлювати мандат довіри. Тоді будуть конкретні зміни в країні", – говорить експерт.
Для узурпації влади у Порошенка низький рейтинг, вважає Бала.
"Петро Олексійович з обранням Гройсмана прем'єром свої позиції не посилив. Про узурпацію ним влади говорити не можна. Є інші гравці, які намагаються відстояти свої інтереси в уряді. Зокрема, "Народний Фронт" Арсенія Яценюка. Крім того, європейська опозиція у трьох фракціях в Раді. БПП займає третю позицію за рейтингом. Не можна захоплювати владу із 10 відсотками рейтингу", – каже Бала.
Вийти з кризи можна, створивши уряд народної довіри, переконаний політолог.
"Коаліція і новий уряд нічого не вирішили. Криза довіри до влади залишилася. Верховній Раді довіряють 5 відсотків населення. Це за останніми соціологічними дослідженнями. У такому випадку є два варіанти виходу із ситуації. Перший – створити уряд народної довіри. Залучити політичні сили, які мають спільний знаменник. Всі б мали рівні права і право одного голосу. Тоді можна було б виходити з такої серйозної кризи державності. За другим варіантом, створити технократичний уряд. У нього можуть ввійти професіонали з різних сфер, які не були в політиці. За півроку-рік вирівняли б ситуацію. А парламент в цей час приймав би необхідні закони і пішов би на дочасні вибори".
Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада проголосувала за відставку уряду Арсенія Яценюка та обрала новий – під керівництвом Володимира Гройсмана.