В Європейському Союзі погодили процес щодо лібералізації візового режиму для України. Рішення прийнято на рівні комітету постійних представників країн-членів (COREPER). – повідомляє Корупція.Інфо

Як повідомляється на сайті Ради ЄС, громадянам України пропонується надати безвізовий в'їзд до країн ЄС на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду.

Безвізовий режим набуде чинності одночасно зі стартом роботи нового механізму призупинення "безвіза", узгодження якого зараз завершується.

Таким чином, Україна отримає безвізовий режим одночасно з Грузією, щодо якої таке рішення вже було прийнято раніше.

Призупинення безвізового режиму буде можливе в разі, якщо міграція з окремих країн різко зросте і буде залишатися аномально високою упродовж значного періоду (очікується, що мова йтиме про 3 місяці).

"Надавши зелене світло (цьому рішенню), Рада ЄС продемонструвала свою прихильність безвізовому режиму для громадян України, беручи до уваги, що всі вимоги Плану дій з візової лібералізації були виконані. Справжні реформи слід заохочувати", – заявив постпред Словаччини, яка головує в ЄС, Петро Яворчік.