Сполучені Штати не рухатимуться далі в переговорах з Росією поки російська влада не звільнить українських моряків, захоплених у Чорному морі.

Про це заявив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер, повідомило посольство України в США.

"Ми закликаємо Росію негайно звільнити моряків, щоб ми спробували повернутися до дипломатичного вирішення цієї проблеми", – цитує посольство заяву Волкера на міжнародному медіа-майданчику під час телефонного брифінгу в Брюсселі.

Спецпредставник США підкреслив, що у Вашингтоні володіють повною інформацією щодо ситуації в районі Керченської протоки.

"Нам відомо і з зображень, і з відео, і з того, що нам показують українські колеги, це блокування проходу через протоку, переслідування українських суден в міжнародних водах, стрільба по них і моряки, які ще досі затримані в Росії", – заявив він.

Він також сказав, що США планують переглядати санкції щодо Росії через Крим в лютому. ЄС, за його словами, також розглядає можливі додаткові обмежувальні заходи, однак нічого не вирішено. Найближча зустріч міністрів закордонних справ ЄС, на якій можуть обговорюватися санкції, відбудеться в лютому, зазначив Волкер.

Відзначимо, раніше Німеччина висловила підтримку Україні в питанні звільнення моряків, а також заявила про готовність направити свої військові кораблі в Чорне море. Міністри закордонних справ України, Чехії, Данії та представники Європейського союзу в Маріуполі обговорили блокування Російською Федерацією українських кораблів та перспективи надання допомоги Приазов'ю.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Глави МЗС Чехії та Данії Томаш Петршічек і Андерс Самуельсен заявили, що Європейський Союз введе нові санкції проти Росії, якщо Москва не звільнить військовополонених моряків Військово-морських сил України. Питання про санкції буде розглянуто 18 лютого на засіданні Ради ЄС.

Нагадаємо, 24 січня в ПАРЄ ухвалили резолюцію "Ескалація напруги навколо Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці". У резолюції йдеться про те, що ПАРЄ засуджує застосування Росією військової сили проти українських військових кораблів, а також їх екіпажів. Крім того, ПАРЄ закликає Москву негайно звільнити українських моряків і забезпечити їм необхідну медичну, юридичну або консульську допомогу.