Українським вчителям обіцяють підвищення зарплати до 9 тисяч 600 гривень, тобто зростання на три мінімальних оклади. І це тільки базові нарахування. 

Так, згідно із законом «Про освіту», який був проголосований у першому читанні, учитель, який пройде сертифікацію, повинен отримувати 20% надбавку. Плюс надбавка за стаж у 10-30%, передає Корупція. Інфо

Як це підвищення заробітної плати позначиться на престиж професії українського вчителя розповіла колишня вчителька спеціалізованої школи №148 міста Києва Юлія Бондаренко в ефірі радіостанції Голос Столиці. 

«У нашій країні така тенденція, що до учительської праці відносяться, чесно кажучи, без великої поваги і це професія не користується престижем. Тому я думаю, що це приведе нові кадри, приведе свіжу кров. І дуже багато зараз говорять про те, що система освіти зараз повинна змінитися, оновитися, тому що, на жаль, від радянського Союзу ще дуже багато в нашій освіті. 

І те, як сьогодні відбираються кадри в школу — не можна говорити про те, що є велика конкуренція. І коли зарплати збільшаться, я сподіваюся, що будуть вибирати кращих з кращих», — зазначила Бондаренко.

Як відомо, впровадження освітньої реформи розтягнеться до 2029-2030 року за етапами: змінять початкову освіту, середню школу і в останню чергу старшу – 10-12 клас. Вчителі будуть отримувати щонайменше 3 мінімальні зарплати.

"Три мінімальні зарплати – таким повинен бути базовий посадовий оклад вчителя. Це дає вчителю можливість самовідновлюватися і особистісно розвиватися", – заявила Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України.

Нагадаємо, раніше повідомляло, що українцям стане набагато важче заробити на достойну пенсію.