Наразі на всіх напрямках фронту українські військові стоять в обороні. Однак навесні може виникнути вікно можливостей для нового наступу.

Про це сказав екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий, коментуючи інтерв’ю Кирила Буданова для The Telegraph. Керівник української розвідки вважає, що незабаром ворог може вичерпати свої сили.

 «Я цілком згодний із Кирилом Олексійовичем в оцінці здібностей росіян. У них реально немає резервів і ресурсів на те, щоб наступати довго, навіть у такому темпі, як тепер», – зазначив Дикий.

Не йдеться про якісь стратегічні прориви, походи на Київ чи Харків. Але навіть «повзучий» наступ, який росіяни ведуть на Авдіївку, Куп’янськ, Лиман, триватиме лише до весни. Навесні дійсно відкриється вікно можливостей для України, але невідомо, чи вдасться ним скористатись. Це залежить від двох речей: чи буде кому наступати; чи буде нормальне постачання боєкомплекту. Питання БК залежить від США та інших союзників, а от питання особового складу – від України.

«Якщо в нас дійсно на весну буде поповнення людей і поновиться постачання БК, то з погляду саме стану нашого ворога в нас не просто з’явиться можливість наступати – у нас буде гостра потреба наступати», – наголосив Дикий.

Україна вже пропустила вікно можливостей 2022 року, коли могла добити окупантів на Херсонщині й Харківщині. Але тоді визначальним було саме повільне постачання зброї від союзників. Натепер найбільша проблема полягає в особовому складі.

Не варто забувати і те, що з початку повномасштабної війни РФ проти України до 90% особового складу професійної російської армії вже виведено з ладу, на зміну прийшли мобілізовані росіяни, яких буде легше подолати.

Про це заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

“З початку війни до 90% особового складу професійної російської армії вже виведено з ладу — або вбиті, або поранені. Тепер це люди, які прийшли за мобілізацією, ті, хто йшли за контрактами під тиском російської влади та правоохоронних органів. Це не бойові частини високого рівня, які підготовлені в професійному форматі, провели бойове злагодження і, звичайно, мають досвід бойової діяльності”, — сказав він.

За словами Маломужа, мобілізованих півтора-два місяці готують на полігонах у РФ, забезпечують мінімальним озброєнням. При цьому російське командування продовжує практику “м’ясних штурмів”, економлячи техніку.

 “Вони безпосередньо штурмують саме живою силою. Кидають спочатку цих мобілізованих, і вони гинуть у більшості випадків, тому що ззаду все-таки загородзагони стоять. Це на початку вони йдуть у такому бойовому режимі, але коли починаються дуже потужні удари з нашого боку, швидко пропадає бажання наступати й атакувати конкретні об’єкти. Але там уже підпирають загородзагони, відповідно, ті, які завдаватимуть ударів із тилу”, — розповів генерал.

Він додав, що більш професійні війська РФ та найманці йдуть тільки після мобілізованих та після того, як по українських позиціях відпрацює артилерія й ракетні системи.

“До речі, три великі штурмові групи “вагнерівців” перейшли до Росгвардії, і зараз їх буде використано на фронті в Україні по гарячих точках. Російське командування вважає, що вони мають дуже великий досвід штурму, безпосередньо в Бахмуті, тому це ще будуть певні проблеми для нас. Але ми вже освоїли тактику і “вагнерівців”, будемо бити їх за цими напрямами. Але чому так багато гине мобілізованих та залучених зараз за контрактами? Не хочуть воювати, ніякої мотивації немає, їх зараз женуть повністю на забій”, — зазначив Маломуж.